Hlavní navigace

Regionální síť 1 přechází v Příbrami na nového provozovatele, mění i označení

Lukáš Polák

Nejde o jedinou změnu, kterou majitel multiplexu, jihočeský podnikatel Ivo Brabec, chystá. Na nového provozovatele přejde Regionální síť 1 také v Plzni.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novým provozovatelem Regionální sítě 1 v Příbrami bude tamní lokální televize Fonka. Serveru DigiZone.cz to sdělil dosavadní majitel multiplexu, jihočeský podnikatel Ivo Brabec. Tato skutečnost se projevila i v databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), kdy se označení změnilo z Regionální sítě 1 na Regionální síť 16. Technické parametry zůstaly zachovány. Regionální síť 16 tedy bude v dané lokalitě nadále vysílat na 46. kanálu s výkonem 19 Wattů a horizontální polarizací. Brabec DigiZone.cz prozradil, že by rád prodal i některé další vysílače. Na nového provozovatele přejde v dohledné době Regionální síť 1 i v Plzni.

K TÉMATU: Podnikatel Ivo Brabec zvažuje prodej své regionální televizní sítě

Televize Fonka je regionální televize, která vysílá v Příbrami a okolí. V této oblasti ji může přijímat přibližně 60 000 diváků. Majitelkou je Nataša Pštrossová, jež je držitelkou licence udělené Radou ČR pro rozhlasové a televizní vysílání. TV Fonka vysílá 24 hodin denně a začátek bloku je každou celou hodinu. Každou lichou hodinu vysílá převzaté pořady, představuje divákům svůj projekt jeho provozovatel, stejnojmenná středočeská stanice. Regionální síť 1 má v současné době v provozu šestnáct vysílačů. Brabec se v minulosti nevyhnul ani expanzi do Prahy, součástí multiplexu je tu ale od samého počátku pouze slovenská televize Osem.