Hlavní navigace

Regionální síť 1 získala příděl pro dokrytí kanálů České televize na Lipensku

3. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vysílač Vítkův kámen je jedním z nejvýše položených míst nad Lipnem. „Je to místo, které je zcela nepokryto celoplošnými multiplexy 3 a 4,“ uvedl provozovatel sítě, podnikatel Ivo Brabec.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přidělil českobudějovickému podnikateli Ivu Brabcovi kmitočtový příděl pro vysílač Lipno – Vítkův kámen, konkrétně pro jeho Regionální síť 1. Jde o poměrně zásadní rozhodnutí. Jak uvedl nedávno Brabec v rozhovoru pro server DigiZone.cz, multiplex má v této oblasti posloužit pro dokrytí programy České televize, konkrétně stanicemi ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a také ČT :DČT art. Je to místo, které je zcela nepokryto celoplošnými multiplexy 3 a 4, přiblížil nedávno Ivo Brabec.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Déčko a ČT art už vysílají i v Roudnici nad Labem, spolu s Regionálnítelevizí CZ

Nový vysílač by měl být určen nejen pro místní, ale i dovolenkáře, kteří o prázdninách k Lipnu zamíří. Z elektronické databáze ČTÚ mimo jiné vyplývá, že kromě již známého kanálu 29 se bude vysílat výkonem 251 Wattů s horizontální polarizací. Lokalita je umístěna v nadmořské výšce 1030 m.n.m. Jak Brabec upozornil, jde o jednu z nejvyšších kót nad Lipnem. Česká televize už pro šíření svých programů využívá Regionální síť 1 také z nově spuštěného vysílače v Roudnici nad Labem, kde je součástí multiplexu také Regionálnítelevize CZ.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).