Hlavní navigace

Regionální síť 8 už má sedm kmitočtových přídělů pro DVB-T, nově i v Brně

8. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Regionální síti 8 by se teoreticky mohla objevit druhá stanice dechovkové a country televize Šlágr. Ta původně plánovaný start o několik týdnů až měsíců posunula.

Připravovaná a doposud oficiálně nespuštěná Regionální síť 8 společnosti České Radiokomunikace získala od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) v uplynulých dnech kmitočtový příděl pro další lokalitu. Po Praze, Plzni, Olomouci, Karlových Varech, Českých BudějovicíchHradci Králové by tak multiplex mohl začít šířit signál také v Brně. Na jižní Moravě získal operátor kmitočtový příděl pro lokalitu Barvičova. České Radiokomunikace počítají v této oblasti s vysíláním na kanálu 25 výkonem 1 kW a stejně jako v Praze má být použita vertikální polarizace.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 8 Český Radiokomunikací získala kanál pro Královéhradecko

Operátor v současné době v Regionální síti 8 žádné programy nešíří, v některých lokalitách však technicky splnil podmínku spuštění tohoto multiplexu – umístil do ní prázdnou programovou pozici označenou TEST SD. Týká se to vysílačů Žižkov a Kleť. Který program/programy se v multiplexu objeví, je prozatím otázkou. Žhavým kandidátem pro šíření v této síti by mohl být například připravovaný druhý kanál Šlágr TV, který však plánovaný start posunul a dojde k němu nejpozději na přelomu roku. Radiokomunikace už šíří první program této stanice, ale v celoplošném multiplexu 3.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).