Hlavní navigace

Regionalnitele­vize.cz se ohradila proti přístupu ukrajinského webu

12. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Česká stanice se v reakci na zveřejnění osobních údajů jejího novináře webem Myrotvorec rozhodla znovu odvysílat Cestoskop z Ukrajiny.

Ukrajinský web Myrotvorec zveřejnil, podle Regionalnitelevize.cz, jména a osobní údaje novinářů, kteří jsou akreditovaní u separatistické Doněcké lidové republiky na východě Ukrajiny. Na seznamu se objevilo i jméno redaktora zmiňované české televize, Milana Zaděláka, který zde byl zadržen a také vězněn.

Manýry ukrajinského webu jsou srovnatelné s manýry předlistopadového režimu a musím je tedy ostře odmítnout. Přinášet relevantní a oboustranně vyvážené informace z obou stran patří k běžným praktikám novinářů demokratických zemí, uvedla ředitelka televize Eva Stejskalová a dodává: Paradoxní je, že Milan Zadělák byl jako jediný český novinář na území ovládaném separatisty zadržen a vězněn, což se mu i podařilo skrytou kamerou zdokumentovat.

Regionalnitelevize.cz v reakci na postup ukrajinského webu Myrotvorec neplánovaně zařadí reprízu obou dílů pořadu Cestoskop z Ukrajiny, a to v neděli 15. května v 19:00 a ve 20:40 hodin.

CIF - osobnosti

Stanici naladíte ve všech krajích v pozemním digitálním multiplexu RS8, na satelitu Astra 3B (23,5 °E), u operátorů IPTV a také v kabelovém vysílání například u UPC, Rio Media či v Ústeckém kraji u sítě Tetanet.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).