Hlavní navigace

Regionalnitelevize CZ se dočká slovenského protějšku, TV9 bude i na satelitu

Lukáš Polák

Charakterem programu připomíná nový program od našich východních sousedů stanici TV Patriot, která svou existenci před necelým rokem a půl z finančních důvodů ukončila.

Doba čtení: 1 minuta

Na Slovensku vzniká nová zpravodajská televize TV9 s ambicí konkurovat celoplošnému kanálu TA3, který na tamním trhu působí už třináctým rokem. Informoval o tom web O médiách.com slovenské novinářky Miroslavy Kernové. Nová stanice bude mít sídlo v Nitře a na rozdíl od své sokyně se chce věnovat především regionálnímu zpravodajství. TV9 bude mít vlastní pořady i zpravodaje, velký prostor ale dostanou ve vysílání ostatní regionální televize, od nichž bude stanice obsah přebírat. Na podobném principu v minulosti fungovala dnes již neexistující TV Patriot.

Z ARCHIVU: Slovenská TV Patriot už vysílání neobnoví. Končí z finančních důvodů

Do nelehkého boje s konkurencí se pustí společnost Nitranet, která je již provozovatelem regionální televize Nitrička. Každý den se chce věnovat televize ve vysílání jinému regionu. V pondělí bude začínat logicky Bratislavou (a také Trnavou), od pátku do neděle se mají vysílat reprízy ze všech částí Slovenska. Jak z uvedeného vyplývá, nejblíže by bylo možné charakter stanice přirovnat k naší Regionalnitelevizi CZ. Program by měl být v budoucnu dostupný kromě tamního DVB-T také na satelitu. Na Slovensku taktéž vzniká nová stanice TV Zoe, která bude konkurovat hlavně stanici Lux.

Našli jste v článku chybu?