Hlavní navigace

regionalnitelevize.cz začala vysílat pozemně v jižních Čechách. Prozatím testuje

3. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Program využil uvolněnou kapacitu po televizi Gimi, která se přeformátovala a přestěhovala do multiplexu 3 na jihočeské Kleti. Zkušební vysílání je stanoveno zatím po dobu prázdnin.

Novou českou stanici regionalnitelevize.cz, která doposud vysílala pouze prostřednictvím satelitu a vybraných kabelových operátorů, je možné sledovat také v rámci pozemního digitálního vysílání, a to konkrétně v multiplexu, jenž je šířen z lokality České Budějovice – Včelná. Serveru DigiZone.cz to potvrdila ředitelka stanice Eva Stejskalová. regionalnitelevize.cz vystřídala v lokálním multiplexu kanál TV Gimi, který se přestěhoval na vysílač Kleť a došlo k jeho přeformátování na Jihočeskou televizí.

BRAND

K TÉMATU: Jihočeská televize Gimi se přejmenuje a v červnu začne vysílat z multiplexu 3 na Kleti

V rámci tohoto multiplexu jsme šířeni prozatím zkušebně po dobu prázdnin. Zkoušíme, jakou bude mít toto vysílání odezvu, uvedla pro DigiZone.cz Stejskalová. Provozovatel této sítě už dříve pro redakci našeho webu uvedl, že uvolněnou kapacitu chce nabídnout některému ze zájemců v oblasti pozemního příjmu. Kromě satelitu a kabelu vysílá regionalnitelevize.cz také v rámci služby YouTube Live a též dodává zpravodajství nové digitální stanici Pohoda Radima Pařízka a Vladimíra Železného.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).