Hlavní navigace

Regionalnitelevize.cz začala vysílat pozemní cestou v Příbrami

Lukáš Polák

Regionálnitelevize.cz by se v budoucnu do pozemního vysílání dostala ráda na celoplošné bázi, půjde ale raději cestou malých a menších multiplexů, které nabízejí rozumnou cenovou politiku.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě satelitního vysílání už mohou diváci sledovat program regionalnitelevize.cz také prostřednictvím pozemního šíření v Příbrami. Toto město je tak po Plzni, Českých Budějovicích, Jablonecku a Liberecku další lokalitou, která nabízí tuto stanici díky technologii DVB-T. Jednatelka společnosti Regionální televize CZ Eva Stejskalová a zároveň ředitelka stejnojmenného programu uvedla, že signál je šířen na 46. kanálu jako součást Regionální sítě 1.

Wt100_SEO

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Plzni odstartoval regionální multiplex DVB-T, vysílá v něm Regionálnítelevize CZ

Stejskalová konstatovala, že regionalnitelevize.cz chystá expanzi i do dalších lokalit. Které to budou, to ale pochopitelně bude záležet na situaci a například i plánech českobudějovického podnikatele Iva Brabce, jež je provozovatelem Regionální sítě 1. Regionalnitelevize.cz by se měla postupně objevit všude tam, kde tento multiplex vysílá. Chceme se dostat do pozemního vysílání v rámci celé České republiky. Neusnuli jsme na vavřínech tím, že jsme spustili vysílání na satelitu, uvedla pro DigiZone.cz Stejskalová.