Hlavní navigace

Regionalnitele­vize.cz zlepšila pozemní pokrytí v severních Čechách

Tematický kanál je aktuálně v zemském vysílání součástí Regionální sítě 1 jihočeského podnikatele Iva Brabce a také pražské a středočeské Regionální sítě 4 společnosti Prague Digital TV.
Lukáš Polák 29. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionalnitelevize.cz dlouhodobě pracuje na zlepšení svého pokrytí ať už formou terestrického signálu, tak i placených služeb. Tematická stanice orientovaná na jednotlivé regiony České republiky je od úterý 28. července šířena i prostřednictvím regionální DVB-T sítě 9. Tento multiplex funguje na Mostecku díky kanálu 54 a je šířen z lokality Široký vrch výkonem 10 Wattů. I přes poměrně nízký výkon však nemusí být díky dobré poloze vysílače pokrytí terestrické sítě zanedbatelné. V multiplexu jsou dále šířeny televize Dakr a Kino Svět.

cif20-tip-online-recnici

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regionalnitelevize.cz usiluje o vstup do DVB-T multiplexu Radiokomunikací

Tematický kanál je aktuálně v zemském vysílání součástí Regionální sítě 1 jihočeského podnikatele Iva Brabce a také pražské a středočeské Regionální sítě 4 společnosti Prague Digital TV (vysílače Strahov, Ládví a Zelený pruh – kanál 46). Provozovatel regionalnitelevize.cz je v současné době v intenzivním jednání s Českými Radiokomunikacemi ohledně volné kapacity v Regionální síti 8, díky které by si stanice zajistila pokrytí více než padesáti procent populace v republice.