Hlavní navigace

Někdejší rekordní pokuta pro Český Telecom zrušena

29. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Krajský soud v Brně zrušil pokutu ve výši 81,7 milionu korun, kterou Telefónice O2 ještě coby Českému Telecomu v roce 2004 uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pokutu dostal dominantní telekomunikační operátor v souvislosti s věrnostními rabaty. Soudu nezbylo, než rozhodnutí žalovaného (ÚOHS) pro vady řízení zrušit, a to pro nedostatek důvodů rozhodnutí a proto, že skutkový stav, který vzal žalovaný za základ napadených rozhondutí, vyžaduje zásadní doplnění, uvedl soud podle ČTK…

Krajský soud v Brně zrušil pokutu ve výši 81,7 milionu korun, kterou Telefónice O2 ještě coby Českému Telecomu v roce 2004 uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pokutu dostal dominantní telekomunikační operátor v souvislosti s věrnostními rabaty. Soudu nezbylo, než rozhodnutí žalovaného (ÚOHS) pro vady řízení zrušit, a to pro nedostatek důvodů rozhodnutí a proto, že skutkový stav, který vzal žalovaný za základ napadených rozhondutí, vyžaduje zásadní doplnění, uvedl soud podle ČTK v odůvodnění rozsudku. Podle informací ČTK už stát operátorovi peníze vrátil.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který nevede při s Telefónicou O2 (Českým Telecomem) zdaleka poprvé, s rozhodnutím brněnského krajského soudu nesouhlasí a proti verdiktu podal kasační stížnost. Krajský soud v Brně už jednou o předmětné pokutě rozhodoval a původně dal za pravdu antimonopolnímu úřadu. To bylo v roce 2006. Nejvyšší správní soud, k němuž kauzu dotáhl pokutovaný operátor, však byl jiného názoru a případ vrátil zpět ke krajskému soudu. Ten nyní přihlédl k jeho názoru. (Finanční noviny)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).