Hlavní navigace

Renata Pešková má v ústecké TVCZ 10% podíl. Většina patří Pavlu Hauerovi

23. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová televize bude vysílat pro Ústecký kraj z vysílače Buková hora v multiplexu 3. Už se stala členem Asociace krajských televizí.

Nejen ředitelkou, ale menšinovou majitelkou chystané krajské televize CZ (Cézetko), která bude vysílat z Ústí nad Labem v multiplexu 3, je Renata Pešková. Bývalá šéfka zkrachovalé televize Public vlastní desetiprocentní podíl ve společnosti TV CZ, s.r.o., jež má shodný název s připravovanou televizí. Většinový podíl 90 procent patří karlovarskému podnikateli Pavlu Hauerovi, který je podle obchodního rejstříku též členem představenstva pražské realitní společnosti APK Bohemia.

K TÉMATU: Šéfka bývalé Public TV připravuje novou stanici pro severní Čechy v DVB-T

Společnost TV CZ zapsal rejstřík teprve letos 4. září, původně pod názvem Betalink. 24. září firma změnila název na TV CZ, a rovněž majitele. Hauer s Peškovou ji tedy kupovali jako firmu, kterou do rejstříku dva týdny před koupí zapsal někdo jiný. Budoucí provozovatel ústecké televize CZ kupodivu nesídlí v Ústí nad Labem, ale v Praze na Starém Městě. Stanice si už také registrovala internetovou doménu www.tvcz.tv, na níž upozorňuje na blízký start vysílání.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Němeček odvolán z čela Asociace krajských televizí. Nahradil ho šéf Zak TV

Televize CZ se už stala členem Asociace krajských televizí (AKTV), která sdružuje regionální televize vysílající v multiplexu 3 (s výjimkou pražské TV Metropol, která tuto síť letos na podzim opustila a přešla do nové pražské Regionální sítě 4, již pomáhala sama budovat). Vysílání by měla zahájit ještě do konce letošního roku. Dosud ale nezískala licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).