Hlavní navigace

Renderovací engine v MSIE8 je úplně nový, potvrdil Pete LePage

3. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Byl kód Internet Exploreru v osmé verzi skutečně kompletně přepsán? Proč Internet Explorer nepodporuje správný MIME typ u XHTML dokumentů? Měl Internet Explorer 8 obsahovat mikroformáty? Nejen na to kolegovi Martinu Hassmanovi přímo na konferenci MIX09 odpovídal Pete LePage z týmu vývojářů prohlížeče Microsoftu. Napsali jsme na zelené louce nový renderovací engine. Neopravovali jsme tedy renderovací engine z IE7, ale napsali jsme engine nový, prozradil mimo jiné Pete LePage. zároveň přiznal, že…

Byl kód Internet Exploreru v osmé verzi skutečně kompletně přepsán? Proč Internet Explorer nepodporuje správný MIME typ u XHTML dokumentů? Měl Internet Explorer 8 obsahovat mikroformáty? Nejen na to kolegovi Martinu Hassmanovi přímo na konferenci MIX09 odpovídal Pete LePage z týmu vývojářů prohlížeče Microsoftu. Napsali jsme na zelené louce nový renderovací engine. Neopravovali jsme tedy renderovací engine z IE7, ale napsali jsme engine nový, prozradil mimo jiné Pete LePage. zároveň přiznal, že Microsoft zatím vůbec neuvažoval o další verzi Internet Exploreru.

Přepis rozhovoru pořízeného v den oficiálního představení Internet Exploreru 8 si můžete přečíst v sekci Zdroják na našem sesterském serveru Root.cz. Dovolujeme si ještě připomenout včera publikovaný rozhovor s Amy Barzdukas, která má na starost marketing Internet Exploreru, rovněž pořízený během MIX09.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.