Hlavní navigace

Renderovací engine v MSIE8 je úplně nový, potvrdil Pete LePage

Jiří Macich ml.

Byl kód Internet Exploreru v osmé verzi skutečně kompletně přepsán? Proč Internet Explorer nepodporuje správný MIME typ u XHTML dokumentů? Měl Internet Explorer 8 obsahovat mikroformáty? Nejen na to kolegovi Martinu Hassmanovi přímo na konferenci MIX09 odpovídal Pete LePage z týmu vývojářů prohlížeče Microsoftu. Napsali jsme na zelené louce nový renderovací engine. Neopravovali jsme tedy renderovací engine z IE7, ale napsali jsme engine nový, prozradil mimo jiné Pete LePage. zároveň přiznal, že…

Byl kód Internet Exploreru v osmé verzi skutečně kompletně přepsán? Proč Internet Explorer nepodporuje správný MIME typ u XHTML dokumentů? Měl Internet Explorer 8 obsahovat mikroformáty? Nejen na to kolegovi Martinu Hassmanovi přímo na konferenci MIX09 odpovídal Pete LePage z týmu vývojářů prohlížeče Microsoftu. Napsali jsme na zelené louce nový renderovací engine. Neopravovali jsme tedy renderovací engine z IE7, ale napsali jsme engine nový, prozradil mimo jiné Pete LePage. zároveň přiznal, že Microsoft zatím vůbec neuvažoval o další verzi Internet Exploreru.

Přepis rozhovoru pořízeného v den oficiálního představení Internet Exploreru 8 si můžete přečíst v sekci Zdroják na našem sesterském serveru Root.cz. Dovolujeme si ještě připomenout včera publikovaný rozhovor s Amy Barzdukas, která má na starost marketing Internet Exploreru, rovněž pořízený během MIX09.

Našli jste v článku chybu?
8. 4. 2009 15:31
IeeITy (neregistrovaný)
Tak se zdá že správné zobrazení zajistí tyto TAGy: meta content=IE=8 http-equiv=X-UA-Compatible meta content=IE=EmulateIE7 http-equiv=X-UA-Compatible Mají přednost před automaticky aktualizovaným seznamem webů které se mají zobrazit v kompatibilním zobrazení.
7. 4. 2009 14:23
an (neregistrovaný)
Mel jsem za to, ze ten tag existuje? Nerikam, ze IE8 pouzivam, byt se na to pomalu chystam - hned jak se budu opravdu moc nudit a budu mit po ruce virtualni masinu.. ale jestli si vzpominam, tak se psalo o tom, ze tvurcum webu bude stacit pouzit nejakej prepinac v html kodu, kterej rekne prohlizeci, at jede jako IE7.