Hlavní navigace

Reorganizuje Google Chrome 6 náhrady za hlavní menu?

Jiří Macich ml.

Tradiční hlavní nabídka je v moderních prohlížečích ohroženým druhem. Z těch známějších s její pozvolnou eliminací kdysi začal Internet Explorer 7, jehož uživatelské rozhraní svého času vyvolávalo obrovské rozpaky. Nicméně časem se přidaly další prohlížeče. Naposledy třeba Opera 10.50 a vyšší nebo pod Windows Vista a Windows 7 také chystaný Mozilla Firefox 4.0. Tradiční hlavní nabídku už od svých počátků nemá Google Chrome. Nahrazuje ji tandemem místních nabídek ukrývajícím se pod dvěma…

Doba čtení: 1 minuta

Tradiční hlavní nabídka je v moderních prohlížečích ohroženým druhem. Z těch známějších s její pozvolnou eliminací kdysi začal Internet Explorer 7, jehož uživatelské rozhraní svého času vyvolávalo obrovské rozpaky. Nicméně časem se přidaly další prohlížeče. Naposledy třeba Opera 10.50 a vyšší nebo pod Windows Vista a Windows 7 také chystaný Mozilla Firefox 4.0. Tradiční hlavní nabídku už od svých počátků nemá Google Chrome. Nahrazuje ji tandemem místních nabídek ukrývajícím se pod dvěma sousedícími tlačítky. To se však může změnit, protože Google zřejmě zaujala právě výše zmíněná konkurence, která hlavní nabídku nahrazuje jedním tlačítkem (kromě MSIE).

Aktuální Google Chrome 5 má (stejně jako předešlé verze) místo hlavní nabídky dvě tlačítka. Pod jedním se skrývá menu pro práci se zobrazenou webovou stránkou a jejím obsahem. Pod druhým pak uživatelé naleznou přístup k dalším funkcím prohlížeče a jeho nastavení. Blog Google Operating System však upozornil na experimentální spojení těchto dvou nabídek v rámci vývojových buildů. Tato spojená nabídka by přinesla další zjednodušení. Uvidíme, jestli pronikne do ostrého Google Chrome 6. Zatím se níže můžete podívat na screenshot (klikněte si pro zvětšení).


Screenshot

Našli jste v článku chybu?