Hlavní navigace

Reorganizuje Google Chrome 6 náhrady za hlavní menu?

30. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tradiční hlavní nabídka je v moderních prohlížečích ohroženým druhem. Z těch známějších s její pozvolnou eliminací kdysi začal Internet Explorer 7, jehož uživatelské rozhraní svého času vyvolávalo obrovské rozpaky. Nicméně časem se přidaly další prohlížeče. Naposledy třeba Opera 10.50 a vyšší nebo pod Windows Vista a Windows 7 také chystaný Mozilla Firefox 4.0. Tradiční hlavní nabídku už od svých počátků nemá Google Chrome. Nahrazuje ji tandemem místních nabídek ukrývajícím se pod dvěma…

Tradiční hlavní nabídka je v moderních prohlížečích ohroženým druhem. Z těch známějších s její pozvolnou eliminací kdysi začal Internet Explorer 7, jehož uživatelské rozhraní svého času vyvolávalo obrovské rozpaky. Nicméně časem se přidaly další prohlížeče. Naposledy třeba Opera 10.50 a vyšší nebo pod Windows Vista a Windows 7 také chystaný Mozilla Firefox 4.0. Tradiční hlavní nabídku už od svých počátků nemá Google Chrome. Nahrazuje ji tandemem místních nabídek ukrývajícím se pod dvěma sousedícími tlačítky. To se však může změnit, protože Google zřejmě zaujala právě výše zmíněná konkurence, která hlavní nabídku nahrazuje jedním tlačítkem (kromě MSIE).

KL24

Aktuální Google Chrome 5 má (stejně jako předešlé verze) místo hlavní nabídky dvě tlačítka. Pod jedním se skrývá menu pro práci se zobrazenou webovou stránkou a jejím obsahem. Pod druhým pak uživatelé naleznou přístup k dalším funkcím prohlížeče a jeho nastavení. Blog Google Operating System však upozornil na experimentální spojení těchto dvou nabídek v rámci vývojových buildů. Tato spojená nabídka by přinesla další zjednodušení. Uvidíme, jestli pronikne do ostrého Google Chrome 6. Zatím se níže můžete podívat na screenshot (klikněte si pro zvětšení).


Screenshot

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).