Hlavní navigace

Revival konzolových her, stovky z nich je možné hrát přímo v prohlížeči

31. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Archive.org přináší v projektu Console Living Room stovky klasických konzolových her přímo do vašeho prohlížeče. Zatím jim sice chybí zvuk, ale i na tom se pracuje.

Console Living Room je součást známé kolekce historických her, kterou udržují na Archive.org. Nově v ní najdete  hry z konzolí jako je Atari 7800, Magnavox Odyssey, Astrocade, Atari 2600 či ColecoVision (v některých případech se jedná o konzole, které jste nejspíš nikdy v životě nepotkali).

Hry jsou hratelné pomocí JSMESS, tedy javascriptové verze Multi Emulator Super System (MESS) software a počet her jde do stovek (jenom pro Atari 2600 jich je tam více než pět set). Jedinou vadou na kráse může být absence zvuku, ale i na tom se prý pracuje. Hry samotné hledejte na archive.org/details/consolelivingroom

Cloud23

Nemohu v této souvislost nezmínit skvělou snahu Martina Malého a Retročip.cz  - například v podobě Hrajeme si s emulátorem PMD-85, kde najdete kompletní emulátor starého známého PMD 85 (a to včetně zvuku!).  Pokud byste chtěli něco ještě zábavnějšího, tak zkuste PMI-80. Retročip.cz se mimochodem vyplatí zkoumat víc, protože emulátorů (a věcí týkajících se emulátorů) tam najdete nespočet.  Můžete případně sledovat i @retrocip na Twitteru.

Zdroj: A Second Christmas Morning: The Console Living Room

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).