Hlavní navigace

Revival konzolových her, stovky z nich je možné hrát přímo v prohlížeči

Daniel Dočekal

Archive.org přináší v projektu Console Living Room stovky klasických konzolových her přímo do vašeho prohlížeče. Zatím jim sice chybí zvuk, ale i na tom se pracuje.

Console Living Room je součást známé kolekce historických her, kterou udržují na Archive.org. Nově v ní najdete  hry z konzolí jako je Atari 7800, Magnavox Odyssey, Astrocade, Atari 2600 či ColecoVision (v některých případech se jedná o konzole, které jste nejspíš nikdy v životě nepotkali).

Hry jsou hratelné pomocí JSMESS, tedy javascriptové verze Multi Emulator Super System (MESS) software a počet her jde do stovek (jenom pro Atari 2600 jich je tam více než pět set). Jedinou vadou na kráse může být absence zvuku, ale i na tom se prý pracuje. Hry samotné hledejte na archive.org/details/consolelivingroom

Content 2017 - tip Footshop

Nemohu v této souvislost nezmínit skvělou snahu Martina Malého a Retročip.cz  - například v podobě Hrajeme si s emulátorem PMD-85, kde najdete kompletní emulátor starého známého PMD 85 (a to včetně zvuku!).  Pokud byste chtěli něco ještě zábavnějšího, tak zkuste PMI-80. Retročip.cz se mimochodem vyplatí zkoumat víc, protože emulátorů (a věcí týkajících se emulátorů) tam najdete nespočet.  Můžete případně sledovat i @retrocip na Twitteru.

Zdroj: A Second Christmas Morning: The Console Living Room

Našli jste v článku chybu?
2. 1. 2014 13:36
tom (neregistrovaný)

1000x hratelnejsi? treba jako zimni sporty? hra kde panacek (tedy ten shluk parbarevnych pixelu, ktere ho meli predstavovat) se "pohybuje" tak rychle jak rychle mackate jedno ci dve tlacitka? hmm ohromujici hratelnost tak na 5minut a to jeste pro nekoho kdo si chce z nostalgie zavzpominat na sve mladi....