Hlavní navigace

Režisér Pupenda a Pelíšků Jan Hřebejk točí pro ČT detektivku Případ pro exorcistu

24. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Případ pro Exorcistu mě zajímal hlavně proto, že jsem dosud žádnou detektivku nerežíroval. V současné době se jich točí opravdu hodně a laťka je nastavená vysoko,“ uvedl Jan Hřebejk.

Režiséra Jana Hřebejka (filmy Pupendo, Pelíšky, Kawasakiho růže a řada dalších) získala Česká televize pro realizaci svého nového projektu, detektivní minisérie Případ pro exorcistu, v níž se objeví mimo jiné Jan Budař nebo Miroslav Krobot. Případ pro exorcistu vypráví příběh o knězi Karasovi (Budař), který se zamiluje do mladé učitelky Veroniky (Táňa Hlostová). Jeho životní plány a touhu opustit kněžský stav a oženit se však ukončí vražda jeho milované. Veroniku najdou uškrcenou přímo na oltáři v kostele. Vrah, nebo vrazi, ji mučili, znásilnili a na její tělo vypálili satanské znamení, naznačil zápletku producent Jan Štern.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Hrabalovy Postřižiny budou mít pokračování, Česká televize natočí Krasosmutnění

Vraždu bude vyšetřovat olomoucká kriminálka pod vedením komisařky Marie Výrové (Klára Melíšková), jejího kolegu Pavla Mráze ztvární Stanislav Majer. Nadřízeného hraje již zmiňovaný Miroslav Krobot, který do celé případu nevhodně zasahuje. Naším cílem je na základě kvalitních a žánrově propracovaných literárních předloh kriminálních románů Michala Sýkory vytvořit kriminální ságu s výraznými a diferencovanými postavami vyšetřovatelů. Východiskem nám byly jeho krimi romány Případ pro exorcistu a Modré stíny, včetně dalšího rozpracovaného pokračování, uvedl dále výkonný producent České televize Jan Štern.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize zdokumentuje osudy vojáků z První světové války

Případ pro Exorcistu mě zajímal hlavně proto, že jsem dosud žádnou detektivku nerežíroval. V současné době se jich točí opravdu hodně a laťka je nastavená vysoko, primárně zahraničními vzory. Jsem zvědavý, co se nám s tímto tématem podaří udělat, protože s výjimkou Nevinnosti jsme se s Petrem Jarchovským něčeho podobného ještě nedotkli, konstatoval k projektu samotný režisér Jan Hřebejk. Během natáčení, které začalo tento týden v Praze, tvůrci zavítají mimo jiné do pražské Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, do starých kasáren a na patologii v pražském Karlíně nebo do obce Tursko.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).