Hlavní navigace

RIAA opět zasílá varovné dopisy univerzitám

Jiří Macich ml.

I v roce 2008 americká organizace RIAA pokračuje v antipirátské kampani, jejíž součástí je zasílání varovných dopisů upozorňujících na zneužívání univerzitních počítačů a připojení v kampusech k nelegálnímu šíření hudby. Cílem již několikáté vlny varovných dopisů je nyní přes 18 škol. Podle staršího viceprezidenta RIAA Jonathana Lamyho existuje řada legálních způsobu jak se k hudbě dostat zdarma nebo velmi levně. Přesto podle průzkumu z roku 2006 více než polovina studentů stahuje filmy a hudbu…

I v roce 2008 americká organizace RIAA pokračuje v antipirátské kampani, jejíž součástí je zasílání varovných dopisů upozorňujících na zneužívání univerzitních počítačů a připojení v kampusech k nelegálnímu šíření hudby. Cílem již několikáté vlny varovných dopisů je nyní přes 18 škol. Podle staršího viceprezidenta RIAA Jonathana Lamyho existuje řada legálních způsobu jak se k hudbě dostat zdarma nebo velmi levně. Přesto podle průzkumu z roku 2006 více než polovina studentů stahuje filmy a hudbu v rozporu se zákonem. Jen připomínáme, že americké právo je v této oblasti podstatně přísnější než to české. (CDRInfo)

Našli jste v článku chybu?
16. 1. 2008 14:39
Vy jste nikdy neslyšel v češtině spojení třeba starší společník? To není o věku, ale o funkci a postavení ve společnosti. Podobný překlad je IMHO celkem běžný.
19. 1. 2008 18:29
bud bych to neprekladal a nesklonoval, tj "senior viceprezidenta" nebo treba "prvniho viceprezidenta", pokud jich je vic a potrpite si na ceska slova :)