Hlavní navigace

RIM uvádí tablet BlackBerry PlayBook

30. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Také kanadská společnost Research in Motion (RIM), která stojí za oblíbenými komunikátory BlackBerry, hodlá říci své k vývoji na poli tabletů. Proti iPadu a podobným zařízením vyšle do boje PlayBook. Tento tablet o rozměrech 130×194×10 milimetru a hmotnosti 400 gramů bude vybaven sedmipalcovým dotykovým displejem pracujícím v rozlišení 1024×600 pixelů. Uživatelé budou mít k dispozici dvě kamery s rozlišením tři a pět megapixelů. PlayBook zvládne záznam videa v plném vysokém rozlišení (1080p) s…

Také kanadská společnost Research in Motion (RIM), která stojí za oblíbenými komunikátory BlackBerry, hodlá říci své k vývoji na poli tabletů. Proti iPadu a podobným zařízením vyšle do boje PlayBook. Tento tablet o rozměrech 130×194×10 milimetru a hmotnosti 400 gramů bude vybaven sedmipalcovým dotykovým displejem pracujícím v rozlišení 1024×600 pixelů. Uživatelé budou mít k dispozici dvě kamery s rozlišením tři a pět megapixelů. PlayBook zvládne záznam videa v plném vysokém rozlišení (1080p) s možností jeho přehrávání přes HDMI výstup.

Pod krytem se bude skrývat procesor s dvěma jádry a taktovací frekvencí 1 GHz. K dispozici bude také 1 GB operační paměti. RIM láká na plnou podporu pro technologie Adobe Flash a mobilní Adobe AIR, aktivní multi-tasking či spolupráci s komunikátory BlackBerry přes Bluetooth. Podle komentátorů se bude chtít RIM s PlayBookem prosadit hlavně ve firemní sféře, kde se již tento kanadský výrobce zaháčkoval se svými komunikátory. (Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.