Hlavní navigace

Ringier Axel Springer Media

Patrick Zandl

Ringier a Axel Springer oznámily již před delší dobou sloučení svých online aktivit. Firmy nyní oznámily, že na českém trhu, v Polsku, Slovensku a Srbsku budou vystupovat pod společnou značkou Ringier Axel Springer Media. Sloučeníje plánováno také v Maďarsku, kde fúze čeká na schválení příslušných úřadů. Nová značka má představovat moderní multimediální společnost. Florian Fels, generální ředitel Ringier Axel Springer Media AG, říká: Díky propojení know-how a síly Ringieru a Axel Springeru ve…

Doba čtení: 1 minuta

Ringier a Axel Springer oznámily již před delší dobou sloučení svých online aktivit. Firmy nyní oznámily, že na českém trhu, v Polsku, Slovensku a Srbsku budou vystupovat pod společnou značkou Ringier Axel Springer Media. Sloučeníje plánováno také v Maďarsku, kde fúze čeká na schválení příslušných úřadů. Nová značka má představovat moderní multimediální společnost. Florian Fels, generální ředitel Ringier Axel Springer Media AG, říká: Díky propojení know-how a síly Ringieru a Axel Springeru ve většině našich středoevropských pobočkek se joint venture Ringier Axel Springer Media stal společností první volby pro zaměstnance a především pro klienty, kteří chtějí efektivně cílit na zákazníky pomocí inovativních mediálních značek s dominantní pozicí na trhu. 

Libuše Šmuclerová, generální ředitelka českého Ringier Axel Springer CZ, dodává: Po praktické stránce jsme již téměř dokončili integrační proces vydavatelství Ringier ČR a Axel Springer Praha. V rámci české pobočky Ringier Axel Springer Media AG jsme součástí dynamického společenství, ale zůstáváme nezávislí.

Uvidíme, zda změny pomohou RASMu oživit také jeho online média, která minimálně v Česku nejsou první volbou ani pro klienty, ani pro čtenáře, s čestnou výjimkou titulu Blesk a Auto.cz. Svou pozici by RASM potřeboval významně posílit, k tomu se ale zatím jeho „zakládajícím členům“ nedostávalo ani vůle, ani koncentrace.

Našli jste v článku chybu?