Hlavní navigace

Rio Media dokončila digitalizaci kabelové sítě v Klatovech, nabízí DVB-T

7. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 6. 2011

Analogovou i digitální kabelovou televizi nabízí po modernizaci své sítě v Klatovech společnost Rio Media, jedna ze tří největších českých kabelových společností. Téměř pět tisíc klatovských domácností tak může vedle kabelové televize využívat i připojení k internetu, aniž by musely být v dosahu optické sítě této společnosti. Firma začala vedle digitální televize přes optický kabel (IPTV) nabízet i digitální televizi ve standardu DVB-T přes kabelovou síť, v níž dosud šla jen analogová kabelová televize.

K TÉMATU: RIO Media začne šířit kanály v rámci kabelu přes DVB-T multiplexy

Do modernizace a zkvalitnění naší stávající kabelové sítě v Klatovech jsme v posledních měsících investovali několik milionů korun a tyto investice směřovaly jak do výstavby nových optických sítí, nahrazujících starší metalickou technologii, tak do modernizace stávajících metalických částí sítě. Jsem přesvědčen, že se investice a úsilí vyplatily a do budoucna ještě přinesou své ovoce. Naše síť v Klatovech je nyní již dobudovaná a stabilizovaná a můžeme jak my, tak zejména naši zákazníci plně využít jejích výhod, konstatuje provozní ředitel Rio Media Vladimír Petržílka.

ČTĚTE TAKÉ: DVB-T po kabelu? Rio Media ji začala nabízet v Olomouci a Prostějově

ICTZ23

Rio Media zvolila pro digitální vysílání ve starších metalických kabelových sítích standard DVB-T, který se v Česku využívá pro pozemní digitální vysílání. Po kabelu nabízí 16 multiplexů s celkem 71 programy, z nichž tři jsou ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV): ČT HD, Nova HD a Nova Sport HD. Vysílání je u vybraných prémiových kanálů kódované, diváci tedy potřebují pro jeho sledování set-top-box nebo digitální televizor s tunerem DVB-T a slotem pro dekódovací kartu (tu dodá operátor). Rio Media také zavádí u svých sítí, které dosud nabízely pouze analogovou kabelovou televizi, kromě internetu také hlasové služby.

DigiZone.cz připravuje článek o zavádění DVB-T v sítích kabelových operátorů

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.