Hlavní navigace

Rodinná televize RiC bude vysílat v sousedním Sasku v rámci DVB-T

30. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Program je dostupný taktéž na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, a to v rámci nekódované distribuce, ostatní si ho pak mohou bezplatně pustit na internetu.

Německá rodinná a dětská televize RiC míří do nabídky pozemního digitálního vysílání v Sasku. Regulátor Sächsischen Landesanstalt für privaten Rundfunk und neue Medien (SLM), tamní obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), udělila na svém posledním zasedání této stanici DVB-T licenci pro šíření signálu v Drážďanech. Vyplývá to z jejího aktuálního zápisu. RiC tak s největší pravděpodobností obsadí regionální multiplex „Dresden“, v němž už jsou v tuto chvíli šířeny výkonem 4 kW na kanálu 59 stanice Dresden Fernsehen a Kanal 8 Dresden.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Rozhlasová stanice Deutschlandradio Kultur přechází do kódování DAB+

Držitel licence má rozsáhlé know-how v oblasti programování pro rodiny a jejich děti. Obsah vysílání splňuje vysoké nároky na programování a zaručuje nezávadný obsah pro své diváky. Stanice je určena primárně pro cílovou skupinu publika ve věku od třech do třinácti let. Způsob tvory tohoto programu je inovativní a v celé Evropě zcela unikátní, píše provozovatel na svých webových stránkách. Stanice je dostupná v rámci nekódovaného šíření prostřednictvím satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, a také na internetu. Streaming stanice není regionálně omezen.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.