Hlavní navigace

Roman Bradáč i Jana Škopková jdou do volby ředitele České televize

22. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 8. 2011

Řady kandidátů na generálního ředitele České televize se rozrostly o další dva insidery: výkonného ředitele zpravodajského kanálu ČT 24 Romana Bradáče a šéfdramaturgyni Centra publicistiky, dokumentaristiky a vzdělávání ČT Janu Škopkovou (na snímku). Zatímco Bradáč svoji kandidaturu nevylučoval, Škopková po prvotních informacích médií tvrdila, že kandidovat nebude. Koncem minulého týdne ale Hospodářským novinám řekla, že má hotový kandidátský projekt a rozhodne se dnes, kdy Rada ČT přijímá přihlášky.

K TÉMATU: Kandidáti na ředitele České televize se mohou hlásit Radě ČT dnes do 16:00

Tak jsem se nakonec rozhodla, že přihlášku podám. Radila jsem se o tom se synem a s partnerem a zkusím to, řekla Škopková zpravodajskému serveru iHNed.cz. Přihlášku podám. Přesvědčily mě některé věci okolo příprav na volbu a také konzultace s některými lidmi, dodal pro pondělní Hospodářské noviny Bradáč. Kandidaturu již potvrdili i bývalý generální ředitel televize Nova Petr Dvořák, výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek, šéfdramaturgyně oddělení vývoje nových formátů ČT Alena Müllerová, ředitel zpravodajského serveru První zprávy Radomír Pekárek a marketingový ředitel pražského dopravního podniku Jan Svoboda.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Nového ředitele České televize chce Rada ČT zvolit nejpozději 21. září

Kandidaturu si stále ještě rozmýšlí dokumentarista Fero Fenič, účast ve volbě ředitele ČT naopak vzdali šéf divize Nových médií ČT Milan Fridrich a mluvčí společnosti Transgaz Martin Chalupský. Podle informací serveru DigiZone.cz by se mezi kandidáty měl objevit i moderátor Milan Šíma. Rada ČT přijímá přihlášky do konkurzu na šéfa ČT do dnešních 16:00 hod.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).