Hlavní navigace

Rozhlas možná zruší stanici Leonardo. Byla by to chyba, říká její zakladatel

30. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 1. 2010

Vědecko-populární stanici Českého rozhlasu Leonardo hrozí zánik. Vedení veřejnoprávního rozhlasu uvažuje o tom, že by tento digitální program zrušilo a z Leonarda vytvořilo pouze redakci, která by dodávala obsah ostatním stanicím ČRo. Zpravodajskému serveru iDnes.cz to potvrdil generální ředitel ČRo Richard Medek, který se po tříměsíční pracovní neschopnosti znovu ujal výkonu funkce.

K TÉMATU: Čeká Český rozhlas noc dlouhých nožů?

Také jsem se s touto tendencí uvnitř rozhlasu setkal. Rozhodnutí nechám na programové konferenci, odpověděl Medek na přímý dotaz, zda počítá se zrušením samostatné digitální stanice Leonardo. Programová konference Českého rozhlasu proběhne koncem března a naváže na ní konference věnovaná marketingu a PR. Smyslem těchto akcí je vytyčit programovou a marketingovou strategii na období právě příštích šesti let, přiblížil Medek.

ČTĚTE TAKÉ: Člen vedení ČRo vyzval programového ředitele Medka k rezignaci

cif - debata 2

Podle zakladatele a donedávna i ředitele digitální stanice Leonardo Miroslava Bobka však o bytí či nebytí tohoto programu nemůže rozhodnout programová konference ČRo, nýbrž sám Medek. Rozhoduje a zodpovědnost nese generální ředitel, zmíněná programová konference mu může dát pouze doporučení. Nicméně věřím, že tato programová konference bude jednat prozíravě a moudře, s ohledem na technologický vývoj a zejména na budoucnost rozhlasu a jeho úkoly v oblasti popularizace vědy a vzdělávání, řekl Bobek serveru DigiZone.cz.

Leonardo potřebuje změny, ale přeměnit tuto divizi – a dnes již zavedenou značku v oblasti popularizace vědy – na pouhou redakci by bylo likvidační, míní Bobek, který od Nového roku řídí pražskou zoologickou zahradu. Bourat je jednoduché, budovat a kultivovat složitější, dodal. Digitální stanice Leonardo se nejvíce zviditelnila reality show Odhalení, během níž sledovala prostřednictvím webových kamer život goril nížinných v pražské ZOO.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).