Hlavní navigace

Rozhlas může začít volit ředitele. Jeho rada získala šestého člena

17. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 12. 2010

Český rozhlas už by se mohl teoreticky okamžitě pustit do volby nového generálního ředitele. Dnes byl totiž šestým radním ČRo zvolen Milan Badal. Toho do kontrolního orgánu navrhla Česká biskupská konference. Právě šest členů je nejmenší počet, při kterém je možné nejvyššího šéfa veřejnoprávního média zvolit. Zbylá tři místa v devítičlenné Radě ČRo zůstávají zatím neobsazena.

K TÉMATU: Začíná výběr radních Českého rozhlasu, který rozhodne o novém řediteli

V současné době je pověřen vedením Českého rozhlasu bývalý programový ředitel Peter Duhan, který je v jeho čele od druhé poloviny února letošního roku, kdy nahradil Richarda Medka, jenž na funkci rezignoval. Duhan by chtěl vést Rozhlas i nadále, a proto se přihlásil do výběrového řízení. O pozici generálního ředitele má však zájem mimo jiné také ředitelka zpravodajských stanic Hana Hikelová. Noví radní by ale mohli dosavadní výběr ředitele zrušit a vypsat nové výběrové řízení, kterého by se mohl zúčastnit kdokoli.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.