Hlavní navigace

Rozhlas připravil speciál k dvacátému výročí odchodu Sovětů

20. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 12. 2010

Při příležitosti 20. výročí odchodu sovětských vojsk z našeho území připravil Český rozhlas 1 – Radiožurnál seriál, který bude vysílat od zítřka 21. prosince až do 21. června 2011. Jeho čas přijde vždy ráno v 8:40 a odpoledne v 14:40. Posluchači se v něm budou dozvídat, jaký měl pobyt vojsk dopad na životní prostředí, jaké byly sociologické a ekonomické vazby na vojáky, jejich rodinné příslušníky a obyvatele měst a obcí, kde vojenské jednotky sídlily, uvedla marketingová manažerka Radiožurnálu Nicole Tobíšková.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Radiožurnál posílí živé vysílání po 20. hodině, chce být aktuální po celý den

Zájemci se mohou těšit například na pátrání reportérů ČRo 1 po lidech, kteří se podíleli na samotném odsunu. Tento krok si klade za cíl posluchačům na pozadí vzpomínek připomenout mezinárodní politickou situaci na počátku devadesátých let v Evropě, i to, co všechno odsunu předcházelo. Seriál zahájí kromě reportáží v úterý 21. prosince hodinový pořad Host Radiožurnálu, kdy si moderátorka Hana Shánělová bude od 10 hodin povídat s jedním z nejpovolanějších – Michaelem Kocábem, dodala Tobíšková.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.