Hlavní navigace

Názory k článku Rozhraní podmíněného přístupu CI+ má i své mínusy

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 12. 2010 9:21

  Tech7
  Jen doufám, že zákazníci dají najevo, co si o tom myslí. I když dost o tom pochybuji, spousta lidí jsou jen ovce, když něco nejde postě to nepotřebují (viz. Apple). Já bych do toho nešel. Možnost nahrávání považuji za klíčovou vlastnost jakéhokoli TV vysílání.
 • 17. 12. 2010 11:10

  ivovi (neregistrovaný) ---.isibrno.cz
  Je otazka jestli budete mit na vyber. Tedy bud sledovat pozadovany program s certovskym udelatkem CI+ nebo vubec. To "vubec" bude obavam se jediny zpusob jak dat najevo co si o tom myslite.
 • 17. 12. 2010 10:44

  bez přezdívky
  Veškeré výhody, které dnes garantují terrestrické, satelitní, nebo kabelové a další zařízení a jsou nespornou výhodou, budou na přání vlastníků autorských práv různým způsobem omezována. Nahrajete si na disk pouze to, co Vám někdo dovolí. Začalo to výstupními porty, které omezují znamenat pořad na externí zařízení, nebo záznam ve formátu TRP, TP, který nepřehrajete na jiném zařízení, než na tom, na kterém bylo nahráno. Nezbývá, než takový záznam převést na ten, který to pak umí přehrát téměř v každém zařízení. Vše bude ztíženo, nebo zablokováno. Tím veškerý komfort, kterým nahrávání bezesporu je bude na nových zařízeních ztížen, nebo úplně znemožněn. Kdo si pak koupí satelitní přijímač s externím, nebo interním diskem? Zase se budou hledat cestičky, jak tato omezení obejít, aby se pak jako již dnes tyto záznamy objevily na Internetu. Vše spěje k tomu, že si každé opakování např. filmu budete muset znovu v „půjčovně“ zaplatit, ale ne nahrát. S takovým regionálním omezením vyrukoval i nejnovější systém nového standardu Hbb.
  Amen
 • 17. 12. 2010 14:20

  Pamětník
  Nezbývá mi nic jiného, než Vám Chozé prostě věřit, že kolem Vás jsou padesátníci, co stahují z internetu něco jak diví. Pokud už má někdo internet, může mít stejně i DVB-S, DVB-T, IPTV a pomocí PVR si může stahovat plno pořadů, kolik jen zvládne poté sledovat a nemusí se jen čekat, co bude právě dnes ve 20 hod.. To už nedělají ani ti důchodci. A mně nešlo o záznam pro vlastní potřebu ve stylu zaznamenám, co nejdříve shlédnu a smažu, ale o kšeftaření s nahrávkami pro výdělek.
 • 17. 12. 2010 15:19

  bez přezdívky
  No, tak jistě, to se používá také, že, zcela všechny vyjmenované věci a o tom se právě bavíme, že... Začalo to u VHS, kdy do videorecorderů začali dávat prvky aby nebylo možné nahrávat... Pak šli po internetu a dnes prostě budou podobné prvky vkládat do STB DVB-S/C/T, přesně o tom je celá tako diskuse. Takový je trend. Samozřejmě vlastní fotografie z USB apod. vám přehrát umožní, ale to neznamená, že vám umožní nahrát právě odvysílaný film.
 • 17. 12. 2010 12:53

  Pamětník
  Chozé, to je generační problém. Mladým asi opravdu ujíždí svět a tak by asi nesnesli, kdyby na kterýkoliv film museli čekat na uvedení v jejich kině, nebo dokonce za rok v TV. Je to pro ně možná takový druh "sportu", jehož smysl mi ale zůstává utajen. Nebo musíme být všichni za každou cenu světoví a IN?

  Moje generace tímto "neduhem" netrpí a neznám nikoho ve svém okolí, kdo by stahoval z internetu nějakou "kulturu". Já vím, jsme stará odepsaná generace, ale my s tím dokážeme žít a možná spokojeněji, než ta moderní a perspektivní mládež. Proto nám většina SW ochran nevadí, spokojíme se i s tím, co není nutné krást, "nezákonně" stahovat a distribuovat.
 • 17. 12. 2010 15:26

  bez přezdívky
  Ještě k té poslední větě. Právě. Pro utlumení nebo likvidaci takových kšeftmanů, které máte na mysli, by už laskevě mohli po těch všech letech objevit nějaký jiný způsob, nežli je šikanování uživatelů té či oné elektroniky a znepřijemňování jim používání jednoduchých funkcí. Jenže bohužel asi do teď na jiný způsob nepřišli, tak to řeší prostě takhle. X let jste měl videorecorder, že když jste si přinesl kazetu z půjčovny a líbila se vám, v pohodě jste si ji nahrál a založil do svého archivu. Pak na jednou jste měl videorecorder když už to nešlo. A dalších x let budete mít STB z kterého si nahrajete cokoli někam na HDD nebo DVD a pak najednou prostě budete mít STB z kterého to už nenahrajete. Atd. Atd. Atd.
 • 20. 12. 2010 0:27

  bez přezdívky
  nemyslím, že to je jenom o čase, ale taky to souvisí s tím, že spousta seriálů se vůbec do ČR nedostane a nebo až po nějakém roce, kdy se odvysílá celá série v USA...příkladem je např. Flashpoint, který se v USA vysílal už v několikáté sérii a u nás Barrandov odvysílal jednu sérii a konec...stejně např. HIMYM, TV se spíš poslední dobou snaží co nejvíc udžet svoje zažité fungování místo toho, aby se přizpůsobily novým technologiím, není přece problém nakoupit práva k seriálu ještě před jeho odvysíláním v Americe a vysílat stejný díl ve skoro stejný čas i u nás...a další problém je čas kdy se člověk může dívat, dívat se v předem určený čas TV společností se né každému hodí, proto je jednodušší si film stáhnout a podívat se až má člověk čas a chuť...
 • 17. 12. 2010 10:54

  bez přezdívky
  Ale vždyť to je vždycky takhle zcela stejně. Ty věci se nevyrábí přece tak
  aby byly, co nejlepší pro uživatele,
  ale tak aby byly nejlepší pro majitele autorských práv atd.

  To už přece bylo dávno třeba s videi VHS, kde pak všichni sháněli staré modely,
  kde bylo možné v pohodě nahrávat z originál kazety VHS na svoji kazetu,
  zatím, co nové modely, už byly upraveny tak, že to možné nebylo.

  Je to prostě takto vždy a stále.
  Nejotřesnějším vrcholem tohoto je Windows Vista,
  kdy i sám výrobce Microsoft na to dojel, když podlehl příliš tlaku
  různých lobby, kolem autorských zákonů a zjistil, že se na tom dá i prodělat
  a musel zmírnit a přijít s vtřícnějším přístupem k zákazníkům a honem zavést Windows 7.

  Takže tohle se děje už mnoho let.
  A je to věčný boj. Jedni si chtějí nahrávat. A druzí nechtějí aby si nahrávali.
 • 17. 12. 2010 11:39

  Pamětník
  Doba, kdy se dalo na nelegálním šíření pirátských kopií kazet a DVD vydělat, je snad už pryč. Hlavně díky satelitům a kabelovkám má divák k dispzici tak obrovskou nabídku stanic, že hlavně nestíhá vše, o co by i potenciálně stál, vůbec zhlédnout. Výrobci TV čím dál více nabízí přijímače s možností dočasného záznamu na integrovaný, či externí HDD nebo flešku. Také USB vstupní konektor umožňuje přehrávat nejen fotky a muziku, ale už i videa. Pokud někdo nestůně na předpremiéry, stejně ho nedonutí umělé překážky zbytečně platit za něco, co se k němu stejně časem volně dostane.
  Proto bych budoucnost amatérského záznamu TV pořadu neviděl až tak černě a trh se zábavou na situaci jistě adekvátně zareaguje.
 • 17. 12. 2010 13:13

  bez přezdívky
  Já si nemyslím, že v tom hlavní roli hraji ,,být IN " to samozřejmě také, ale to hralo vždy... Ale já mluvím úplně o něčem jiném. Tady jde o lenost a o pohodlí, takže možná by jste si divil, co znám lidí 50 let a výše, co stahují jako diví, možná více nežli někteří ti mladí. Jde o nedostatek času a vlastní pokus o řízení svého času. Tedy práce zabírá tolik a tolik, často nekontrolovatelně a neplánovaně. V tom případě nelze žít podle jakéhosi plánu nějaké televize, že bude film ve 20 hod. To si dnes může dovolit tak jedině důchodce. Takže v tom okamžiku musím mít tu věc přístupnou ve chvíli, kdy já mám na ní čas. Tedy už se nehraje na to, kdy oni mají čas na mne. Všeobecně se společnost zrychluje a přetěžuje a lítá se od jednoho k druhému atd. atd A pak prostě musí být možnost použít teď, nikoli použít někdy. A nezákonnost nahrávky je minimálně sporná. Trapné pro ně je hlavně to,že když potřebovali prodávat magnetofony, tak jim to nevadilo. Vadit jim to začala až ve chvili, kdy se kopie dostala kvalitou na originál. Jinak samozřejmě, že jsou jedinci, kterým stačí program Novy a Ženy pod pultem z Barrandova a jiné kraviny jako Magor Zeman atd. A ti samozřejmě stahovat nic nemusí. Ale jinak se na netu dají stáhnout i Čtyři tankisté a pes.
 • 17. 12. 2010 12:10

  bez přezdívky
  Tak to bych zase takhle neřekl. Ony ty jejich ztráty jsou obrovské. A je to tím jak se zkvalitnila kopie a jak se zrychlilo vyrobení kopie. V době, kdy byly cívkové magnetofony, tak vůbec nikomu nevadilo, že si to někdo náhrává z černých desek a vytváří si své vlastní archívy. Dnes kdy všichni používaji p2p jim to vadí.
  Už se nevyplatí ani převádět ty staré pásky na nějaký běžně používaný počítačový audo formát neboť je rychlejší si ulovit celou discografii na netu. Takže jistě, že jim to vadí více a více. Nejde o to, že na tom někdo někde vydělá. Jde o to, že film skončí v TV a do pár minut je volně na netu. Pak nemá ani cenu aby ho třeba druhá stanice kupovala a odvysílala taky. Nebo u serialu nemá cenu aby ho za půl roku opakovali, když kdo chtěl, tak si ho stáhl. Takže ono nejde ani tak o výdělek jedněch, jako spíše o prodělek druhých. Vždyť už nemají ani, co vysílat. Je rychlejší si to, co člověk chce, stáhnout, nežli prolistovat program, zda to někde nedávají, natož nedej bože, čekat, že to někde dají až zítra. Proto také se víceméně televize začínají měnit v jakési zábavové voloviny, protože to show je jediné, co jim ještě přinese diváky anebo sportovní aktuální přenosy. A to je tak asi všechno. Ostatní se dá někde ulovit nezávisle na nich. Takže já souhlasím s tím minulým příspěvkem. Tyto malé bitvy se budou pouze zvětšovat a bude jich více a více a budou viditelnější a viditelnější, stanou se zcela běžnou součástí běžných lidských činností. Tedy několikrát za den se kdokoli srazí s tou nebo onou softwarovou ochranou. Počínaje jízdenkou na MHD, vybráním peněz z automatu a konče sledováním televize, či surfováním po netu.