Hlavní navigace

Rozhraní podmíněného přístupu CI+ má i své mínusy

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Satelitní operátoři ve spolupráci s výrobci set-top-boxů přicházejí v poslední době s novinkovým rozhraním v podobě takzvaného CI+, tedy prostorem, kam se umisťuje v přijímači karta podmíněného přístupu nebo je přímo součástí modulu, kde je umístěna. Ono pozitivní znaménko však nemusí znamenat vždy pouze klady. Je tomu i naopak.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ICE karty fungují v přijímačích CryptoWorks bez problémů, tvrdí šéf Skylinku

Zákazníci předpokládají, že „plus“ je něco navíc – technicky lepší a tak dále, ovšem v tomto případě je to rozhodně jedno velké „mínus“ pro uživatele, který o tom však na počátku vůbec neví, potvrdil DigiZone.cz Petr Žďárský ze společnosti Mascom. Ten jako modelovou situaci uvedl například modul s kartou HD+, která slouží pro příjem německých komerčních programů ve vysokém rozlišení (HDTV) ze satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně.

ČTĚTE TAKÉ: Veletrh IFA 2010: Co za novinky představil mezi Čechy oblíbený TechniSat?

EBF19

Jedna z hlášek, se kterou se může například zájemce při pořizování záznamu setkat, je: Diese Sendung kann nicht aufgezeichnet werden!. V tomto případě máte bohužel smůlu a nahrávku si neuděláte. Ti, kteří si přetáčejí reklamy, jistě neuvítají oznámení: Zugriff verboten ! Vorwartsspulen nicht moglich!. Provozovatel vám jinými slovy oznamuje, že zrychlené přehrávání není možné. A ještě jedna zajímavá hláška: Diese Sendung kann nicht weiter wiedergegeben werden. Zeitlimit erreicht! V tomto případě si pořad nenahrajete, protože jste překročili časový limit.

Jedno z videí na toto téma, které vzniklo na videoserveru YouTube, vám přinášíme níže.