Hlavní navigace

Rozhraní podmíněného přístupu CI+ má i své mínusy

17. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 12. 2010

UVNITŘ VIDEO Satelitní operátoři ve spolupráci s výrobci set-top-boxů přicházejí v poslední době s novinkovým rozhraním v podobě takzvaného CI+, tedy prostorem, kam se umisťuje v přijímači karta podmíněného přístupu nebo je přímo součástí modulu, kde je umístěna. Ono pozitivní znaménko však nemusí znamenat vždy pouze klady. Je tomu i naopak.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ICE karty fungují v přijímačích CryptoWorks bez problémů, tvrdí šéf Skylinku

Zákazníci předpokládají, že „plus“ je něco navíc – technicky lepší a tak dále, ovšem v tomto případě je to rozhodně jedno velké „mínus“ pro uživatele, který o tom však na počátku vůbec neví, potvrdil DigiZone.cz Petr Žďárský ze společnosti Mascom. Ten jako modelovou situaci uvedl například modul s kartou HD+, která slouží pro příjem německých komerčních programů ve vysokém rozlišení (HDTV) ze satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně.

ČTĚTE TAKÉ: Veletrh IFA 2010: Co za novinky představil mezi Čechy oblíbený TechniSat?

Cloud23

Jedna z hlášek, se kterou se může například zájemce při pořizování záznamu setkat, je: Diese Sendung kann nicht aufgezeichnet werden!. V tomto případě máte bohužel smůlu a nahrávku si neuděláte. Ti, kteří si přetáčejí reklamy, jistě neuvítají oznámení: Zugriff verboten ! Vorwartsspulen nicht moglich!. Provozovatel vám jinými slovy oznamuje, že zrychlené přehrávání není možné. A ještě jedna zajímavá hláška: Diese Sendung kann nicht weiter wiedergegeben werden. Zeitlimit erreicht! V tomto případě si pořad nenahrajete, protože jste překročili časový limit.

Jedno z videí na toto téma, které vzniklo na videoserveru YouTube, vám přinášíme níže.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).