Hlavní navigace

Rozlučte se s oblíbenými, na Twitter přišly lajky a uživatelé se bouří

4. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Twitter
Před měsíci probíraná změna přichází, twiterová hvězdička, dlouhé roky reprezentující oblíbené tweety, se mění na srdíčko a lajk.

Uživatelé poněkud nespokojeně reagují, ač se děje  v zásadě velmi málo. Oblíbené se mění na To se mi líbí a zároveň s tím se původní hvězdička mění na srdíčko. Twitteru tak zbývá ještě jedna zásadní a podstatná změna: proměnit nic neříkající „retweet“ na klasické sdílení.

Přitom právě změna „retweet“ na „share“ (sdílení) by byla o dost prospěšnější, nehledě na to, že by si Twitter revoltu proti změně odbyl na něčem podstatnějším. Takhle je dost pravděpodobné, že pravděpodobnou pozdější změnu na „sdílení“ bude provázet ještě větší vlna nevole od uživatelů.

Cloud23

Facebookové Like/Líbí v podobě palce nahoru se sice nekoná, ale srdíčko už používá například Instagram. Samotné „To se mi líbí“ (Líke) je pro běžné uživatele podstatně srozumitelnější, než označování jako „oblíbené“. Na to, aby si Twitter získal (a hlavně udržel) zájem nových uživatelů, ale tato změna stačit nebude.

Součástí aktuálních protestů uživatelů je i hashtag #WeWantFavButtonBack. Twitter samotný změnu vysvětluje v Hearts on Twitter a stejně jako revoltující uživatelé ze změny dělá něco víc, než o co ve skutečnosti jde. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).