Hlavní navigace

RRTV bude regulovat vysílání kanálu určeného pro Irák

24. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice s režimem 24/7, tedy vysílání čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, se nebude orientovat na „propagandu“, ale má jít o program, který bude orientován výhradně na prodej zboží.

Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se přihlásil další zájemce ze zahraničí, který chce být regulován pomocí české legislativy. Vysílací licenci od RRTV získal na jejím posledním zasedání program Sádr Al Iraq, za nímž stojí společnost M.T.Z. s.r.o. Jak vyplývá z Obchodního rejstříku, nejde o úplně nový subjekt. Firma byla zapsána již v roce 2010 a jejími jednateli jsou v obou případech cizinci – Ban Jabbar Abdullah a Rafid Jasim Mohammed. Základní kapitál společnost M.T.Z. byl stanoven na čtyři miliony korun.

ICTZ23

Z ARCHIVU: Írán spustí „globální islámskou zpravodajskou televizi“

Stanice s režimem 24/7, tedy vysílání čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, se nebude orientovat na „propagandu“, ale má jít o program, který bude orientován výhradně na reklamu a teleshopping. Stanice, pro kterou bude vysílání primárně určeno, jsou: Bahrain, Kypr, Egypt, Írán, Irák, Izrael, Jordánsko, Kuvajt, Libanon, Omán, Palestina, Katar, Saúdská Arábie, Sýrie, Turecko, Spojené arabské emiráty, Jemen, Alžírsko, Libye, Maroko, Súdán, Tunisko a Západní Sahara. Hlavním komunikačním jazykem je podle očekávání arabština.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.