Hlavní navigace

RRTV: Digitální televize nemusí začít vysílat do 360 dnů

5. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
5. 9. 2006

Žaloby proti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli výsledku licenčního řízení na provozovatele zemských digitálních programů nepřerušují zákonnou lhůtu pro zahájení vysílání nových digitálních stanic, pokud se však některý z provozovatelů bude dožadovat jejího prodloužení, rada jeho požadavek zohlední. Agentuře ČTK to dnes řekl předseda rady Václav Žák.

KL24

Nemyslíme si, že žaloby znamenají, že se na licence hledí, jako kdyby nebyly uděleny. Kdo chce, může začít vysílat, uvedl Žák. Pokud se budou licencované subjekty dožadovat prodloužení této lhůty 360 dnů, tak to rada zohlední. Žaloby proti rozhodnutí rady podalo šest neúspěšných žadatelů o licence pro digitální vysílání, mezi nimi i provozovatelé televizí Nova a Prima. Právě žalobu Novy bude tuto středu projednávat Městský soud v Praze.

Jde vůbec o první soudní jednání v této věci, které naznačí vývoj v celé kauze. Držitelé digitálních televizí mají k dispozici rozdílné právní názory, podle kterých žaloby buď zrušily udělení licencí, přerušují zákonnou lhůtu pro zahájení vysílání nebo nemají na jejich start vůbec žádný vliv. Plnoformátová televize Febio již oznámila, že do uzavření soudní pře přestala najímat zaměstnance a přerušila přípravy k zahájení vysílání. Z toho důvodu předpokládá, že nebude moci zahájit vysílání v původně slibovaném termínu 21. března 2007, ale ani v zákonem stanovené lhůtě do 10. května 2007.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).