Hlavní navigace

RRTV opravila administrativní chybu v licenci Primy Cool

26. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 3. 2009

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání vydala opravné usnesení ke kompenzační licenci televize Prima pro kanál Prima COOL. V této licenci byl původně jako provozovatel vysílání uveden hlavní konkurent Primy, společnost CET 21, s.r.o. Ta vlastní licence pro kanály Nova, Nova Cinema a Nova Sport.

K TÉMATU: Licence Primy Cool na webu RRTV obsahuje chybu

ICTZ23

„Oprava spočívá v nahrazení chybného označení provozovatele jako společnosti CET 21 spol. s. r. o., správným označením FTV Prima, spol. s r. o. v odůvodnění rozhodnutí,“ uvádí včerejší tisková zpráva Rady. Zajímavé je, že zatímco CET 21 již nemá nárok na další kompenzační licenci pro třetí pozemně šířený kanál, Prima ještě ano. Kromě souhlasu s Technickým plánem přechodu, za který získala nárok na licenci pro program COOL, může Prima spustit ještě třetí pozemně šířený program Prima Klub.

Na ten získala licenci díky tomu, že vlastní i síť regionálních televizí pod značkou R1. A regionální televize mají nárok na jednu celoplošnou licenci ze zákona, pokud společně pokrývají svým signálem alespoň 33 procent území. Na podobnou licenci má nárok i konkurenční Regionální televizní agentura RTA, která hodlá spustit celoplošný kanál TV7.