Hlavní navigace

Názory k článku RRTV přidělila nové frekvence Country Radiu a Radiu 1

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 9. 2016 20:01

  K-A-R-L-O-S

  Beat rádio se právě kvůli kolizi s 97.4 Kiss rádiem z Domažlic stěhovalo tedy přesunulo na 107.3FM a nyní je opět tato frekvence dána rádiu 1 to jako kolize s kiss rádii už není nebo jako se nebude vysílat z mrakodrapu BSB bohemky v centru Plzně pokud ano tak to bude to samý jak s Beat rádiem,má tohle význam =)

 • 11. 9. 2016 20:04

  K-A-R-L-O-S

  Pokud by se vysílalo ze Silvánu tak prosím význam to má ovšem jsem realista to by narušilo vysílání 97.4 kiss rádia z domažlic kdyby vysílali ze Sylvánu =))

 • 12. 9. 2016 0:09

  bez přezdívky

  Jo někde je na kopcích přeplácáno ze všech světových stran a jinde v ďolících je hluchý místo... tak ti co to navrhují neuvažují globálně a místní stanice si vždy ukousnou +- 0,2MHz tedy celkově až 0,4MHz a pak to má vše vedle sebe makat? když Němci Bavorský a Saský tu byli mnohem dříve a pravda, že jde o přesahy... ale nelze tvrdit, že tedy máme my Češi volno... Jinak se chovají tunery při jízdě autem a jinak ve vysokých budovách na kopečcích a při zemi mezi nimi... Prostě je to složitý a vždy to bude někde pak hlodat jako krysa... Nechci se hádat ale u nás Country (nic proti té stanici nemám i občas si něco na chvíli pustím ač jde i z jiný kóty) též najelo do míst kde byly jiný stanice ze západu a z Prahy...Dragon je kvůli tomu v háji... Furdt se rozdává a co se děje o kus dál od schváleného místa nikoho z těch šíle.nců co chtějí prosazovat vejce vejci podobný stanice či všechny jsou až různých žánrů vlastně kolovrátky... pár věcí x týdnů, měsíců stejný až to leze krkem... Já proto raději poslouchám ty Němce, tam jsou přeci jen i vkusem moudřejší a i naši umělci si pochvalují, že tam když jezděj je to oproti našemu bor.delu pohodička poslouchání věcí co tady nikdy neuslyšíte...

 • 12. 9. 2016 12:16

  bez přezdívky

  Karle ono totiž i "bubláčky" když si na dobrém místě dolítnou i +- 100km a pak když z jinýho směru uprostřed toho máš jinou-ný stanici-ce tak je to k neposlouchání... Jako příklad uvedu Rock Radio Šumava z Klatov 95,2 mi šel i s RDS a pak co do toho najel jiný vzdálený Fajn North z Ústí tak je toto neposlouchatelný a takových míst je na stupnici víc...Těm co přidělují prý volné? kmitočty to nevysvětlíš... Stále tvrdí, že nějaké skuliny kam se vecpat ještě najdou... Ono mi jde i 98,6 Color Radio z Varů... když jsem se o tom na diskuzi zmínil, tak ten co ho chce spustit (+ ještě jedno jiný rádio) na jiný frekvenci asi někoho kontaktoval protože během chvilky byly na pár minut opakované vypínací výpadky tj. někdo testoval zda to skutečně má takový přesah...
  Když zmiňuješ Kiss tak třeba verze JC z Votic 97,7 protože tam jsou těsně u toho Mariánky a Plzeň + Proglas z Liberce musíš mít fakt úzce směrovou anténu... Kiss je tu dostupný kvalitně na 90,0 a další přesto chtějí spustit na Severozápadě... No a třeba 95,0 Blaník C je vytlačován často Bayern1 či dokonce vloni Tunisem a letos Španělskem... na 97,3 mám německé Galaxy takže asi o něj příjdu?... Antenne Bayern 103,2 je totálně včudu jde jen po vypnutí Klínovce či Chomutova a na jiný 101,9 frekvenci vypnutí Plzně nepomáhá protože se do toho cpe Ústí......No mohl bych stupnicí dlouze pokračovat různými odevšad našich, německých atd. dle počasí třeba 106,0 zdánlivě volný? kdepák... tam se to střídá BR-5, Impulz z Pardubic a RTL ...

 • 12. 9. 2016 13:28

  Steve

  Kdo by měl nějakou úzkou anténu na příjem FM .... kdekdo chytá doma na kus drátu či teleskop. Max někdo chytá na kruhový dipol nebo na tu anténu H. U TV příjmu jsou běžné směrové, ale na rádio nikoliv.

 • 12. 9. 2016 15:21

  bez přezdívky

  Štěpáne každá anténa tedy i ta VKV jakmile má přídavné prvky a čím je jich víc... tak je směrová... to snad víš... Bohužel VKV CCIR co bylo pro nás kdysi prázdné (měli jsme své OIRT s Poláky atd. zvuk z ARD na 68MHz) a proto krásně se chytali Němčouří, někde i Rakušáci... jsme si zasvi.nili do úplný mrtě... přesto ten balon chtějí nadále dofukovak k prasknutí skoro jak v Itálii... tak už stačí skutečně mnohdy jen kousek drátku... či ten kruhový tfujtajfl dipól a nedejbože se zesíkem... to ti pak naskáče dle místa mraky věcí který se mezi sebou akorát hádají když jsou blízko sebe frekvenčně či i přímo na stejný... z mnoha kót vysílačů... to už je lepší ten rovný dipól 1465mm až 1650mm obvikle ale bylo 1545mm z původního víceprvkového (9 prvkový z toho 4 reflektorový či dnes častěji jen 2 zadní byl Kovoplast Chlumec či dle Tomáše a Milana Českýho samodělaná) monstra který lidem všade houfně kvůli kabelovkám a rekonsturkcí střech vyhazovali ze strojoven výtahů atd. stojanů... Kdo má svůj baráček, tak je ve výhodě a to jsou už většinou jen ti skalní DX lovci dálek co mají i motorové otáčení...

 • 18. 9. 2016 15:54

  Steve

  Jsem z toho blázen ... !!! V nočních hodinách to jelo o desetinu níže na FM 87,8 .... a nerušilo to Euroherz na 88.0 !!! Tak by to bylo super! Ovšem pak to zhaslo a nejelo to vůbec brzy z rána na žádné frekvenci .... Takže jel pouze samotný Euroherz. Country z Tachova vůbec ... do ted' NEJEDE!

  Takže něco tam vrtali ... jak je vidět. Záhada ale že ted' nemám vůbec signál Country. Že by změnili diagram? Nebo to mají OFF po tom vrtání?

  Jinak ladil jsem aby bylo jasno na PLL digitálním stolním rádiu Silvercrest s RDS - letošní model pro Lidl (dobrá mašina). Pak tu mám i starší a mírně větší (bohužel ale bez RDS) taktéž PLL a značka BENCH.

 • 11. 9. 2016 21:17

  Steve

  Nám tu zase Country z Tachova mírně ruší Euroherz z Hofu. Docela mě s tím ssss .... kor když kolem je hafo volného šumu! :-( No magoři.

  87,9 x 88,0