Hlavní navigace

RRTV přidělila nové frekvence Country Radiu a Radiu 1

Jan Brychta

V Pelhřimově začne vysílat Country Radio a v Plzni na Borech zase Radio 1. Licence udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Doba čtení: 1 minuta

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém šestnáctém letošním zasedání projednala 36 bodů programu. Vyhodnotila 21 stížností diváků a posluchačů, vydala dvě upozornění na porušení zákona a rozhodla o zahájení dvou správních řízení.

Společnosti Radio United Broadcasting udělila licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím vysílače Pelhřimov na frekvenci 92,2 MHz a s výkonem sto wattů pro program Country Radio. Druhou licenci získala stejná společnost pro program Radio 1 z vysílače Plzeň Bory na frekvenci 97,5 MHz také o výkonu sto wattů.

Rada dále udělila licenci obci Zděchov k provozování místního televizního vysílání programu Zděchov Info šířeného prostřednictvím kabelových systémů.

Provozovateli Hamco udělila Rada souhlas se změnou licenčních podmínek spočívajících ve změně názvu vysílacího okruhu Radio Haná Olomoucko na nový název Radio Haná SkyRock, neboť tato změna by nevedla k neudělení licence na základě veřejného slyšení.

Našli jste v článku chybu?