Hlavní navigace

RRTV se nelíbí novácké Soukromé pasti. Přijdou jí vulgární

22. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 10. 2008

Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se nelíbí cyklus dvanácti příběhů televize Nova s názvem Soukromé pasti. Informuje o tom dnešní vydání deníku MF Dnes. Zatímco diváci oceňují českou komerční televizní jedničku sledovaností v průměru půl druhého milionu, RRTV se nezamlouvají např. některá vulgární slova z dílu Jiná láska o příběhu dvou žen. Podle mluvčí projektu Johany Brzobohaté však nemůže Nova na výtku reagovat, protože o ní ví pouze z tiskové zprávy rady. Cyklus Soukromé pasti je populární především díky tomu, že přinesl na obrazovku některá kontroverzní společenská témata.

Některé z příběhů vyvolaly u diváků až nečekané reakce. Např. u „lesbické“ epizody Jiná láska jedna z divaček Nově napsala: Spotřebovala jsem skoro dvoje kapesníčky. Loni jsem se hluboce zamilovala do nadřízené, vyznala jí lásku, ale věděla, že ji nemůžu mít. Případ eutanazie pro změnu popisoval příběh Láska v moll. I ten se u diváků setkal s kladným ohlasem. Problém, který bude právě pravděpodobně vadit RRTV, je přílišná otevřenost. Této skutečnosti určitě napomůže i další díl Soukromých pastí s názvem Tatínkova holčička, kde bude hrát Tomáš Etzler otce, který zneužívá svou patnáctiletou­ dceru.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.