Hlavní navigace

RRTV se nelíbí reklama Běleckého mlýna na ČT 1

5. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: http://www.beleckymlyn.cz
Říjnové obchodní sdělení Běleckého mlýna na ČT 1 nebylo podle Rady dostatečně označeno a odděleno od vysílaného programu.

Absence spotové reklamy na ČT 1 nutí obchodníky České televize vymýšlet kreativní způsoby, jak dostat své klienty na obrazovku nejsledovanějšího veřejnoprávního programu. A občas narazí. Na svém posledním zasedání jim to vyčetla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která si posvítila na říjnovou kampaň hotelu Bělecký mlýn.

Rada upozornila Českou televizi na porušení zákona o televizním a rozhlasovém vysílání, kterého se měla dopustit odvysíláním čtveřice obchodních sdělení, prezentovaných jako označení sponzora Bělecký mlýn. Ta obsahovalo přímou pobídku ke konzumaci služeb sponzora (formulovanou podle Rady jako „přesvědčte se sami“) v doprovodném voice overu.

Podle Rady toto obchodní sdělení, které naplňuje definiční znaky reklamy, nebylo ve vysílání rozeznatelné jako reklama a nebylo zřetelně zvukově, obrazově nebo prostorovými prostředky odděleno od ostatních částí vysílání. Rada stanovila lhůtu k nápravě sedm dní od doručení upozornění.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).