Hlavní navigace

RRTV se pobaví s CET 21 o DVB-T licenci pro Novu Cinemu

6. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 11. 2008

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nařídila společnosti CET 21 ústní jednání ohledně žádosti o bonusovou licenci pro kanál Nova Cinema. Vyplývá to ze zápisu posledního zasedání RRTV. Rada vyzývá k tomuto kroku společnost CET 21 proto, že tato firma chce kanál provozovat jako svůj další v multiplexu 2, tedy v DVB-T. Nova Cinema vysílá už od konce loňského roku, ale prozatím pouze v kabelových a IPTV sítích a také na satelitu.

K TÉMATU: Nova požádala o bonusovou licenci pro pozemní vysílání Novy Cinema

O tom, že si televize Nova zažádala o bonusovou licenci, se dozvěděli včera účastníci konference Tel.con 2008, na které to oznámil technický ředitel české komerční jedničky Ivo Ferkl. Už teď je tedy jasné, že RRTV stihla tuto žádost zařadit na jednání, které proběhlo tento týden. Nova Cinema se v říjnu připomínala divákům dvoutýdenní reklamní kampaní, která probíhala v Praze a Brně prostřednictvím tzv. CLV, reklamních ploch společnosti JCDecaux.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Nova Cinema s dalším rekordem sledovanosti, zvláště u mladých

Kanál, který spadá stejně jako TV Nova a Nova sport do portfolia bermudské společnosti CME, představil v září nové logo a grafiku. Ident kanálu je stejný jako u televize Nova, jen s tím rozdílem, že písmeno O, které symbolizuje hvězdu obalenou červenou stuhou, je zde jako symbol. V názvu kanálu dominuje Cinema, slovo Nova je malým písmem nad ním téměř neznatelné. Televize tím klade jasný důraz na to, že jde o filmový program. Do zahájení vysílání v DVB-T by mělo dojít ještě k určitým změnám v jeho programu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.