Hlavní navigace

RRTV zahájila s Leo TV několik správních řízení

25. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 9. 2008

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila s provozovatelem prvního českého hard-core kanálu Leo TV, společností PK 62, hned tři správní řízení. První je za porušení licenčních podmínek, protože televize v úseku od 22 hodin 5. června do 6 hodin 7. června odvysílala program, který neodpovídal stanoveným programovým podmínkám. Zároveň se RRTV nelíbilo, že Leo TV neoznačila pořady nevhodné pro děti a mladistvé tzv. hvězdičkou, tedy symbolem upozorňujícím na to, že by je tyto věkové skupiny neměly sledovat. V posledním případě rada konstatovala, že pořad Leo Night Live! vysílaný 5. a 6. června obsahoval pornografii.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Česko-slovenská platforma Skylink se dnes rozšíří o Leo TV

Historicky první český erotický kanál s vysílací licencí od RRTV zahájil vysílání 4. července ve 22:00 hod. Televize je dostupná v satelitní službě CS Link na kartách společností Gital a Trade&Technology a u vybraných kabelových a IPTV operátorů. Místopředseda RRTV Jiří Šenkýř nedávno řekl, že považuje vysílání tohoto kanálu v České republice za nezákonné.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).