Hlavní navigace

RRTV zhatila ČT částečně plány s veřejnoprávním kanálem v HD

19. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

19. 1. 2010

Pavel Hanuš, vedoucí projektu digitalizace České televize, dnes na konferenci Milníky digitalizace promluvil o chystaném vysílání kanálu ČT HD. Protože mělo jít o přepínání mezi jednotlivými programy – Jednička, Dvojka, Čtyřka – Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) chtěla tento způsob šíření registrovat jako nový kanál. To ale veřejnoprávní televize nepřijala. V současné situaci to nepřipadá v úvahu.

Toto rozhodnutí RRTV z letošního měsíce určitým způsobem tedy ovlivňuje plány ČT. K přepínání mezi jednotlivými kanály tedy bude skutečně docházet, ale až na konci dne. Nepůjde tedy o best of, ale menší best of, konstatoval Hanuš. V praxi to tedy znamená, že se bude vysílat celý den jeden konkrétní kanál, kde bude nejatraktivnější obsah v HD a následující den už bude na pozici ČT HD např. Dvojka místo Jedničky. Na této stanici se budou vysílat např. dokumenty Obrazy země, velká sada dramatických pořadů, seriály, dále vzdělávací tituly.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.