Hlavní navigace

Názory k článku Televize RTA a TV7 by měly využívat společnou pozici v mutliplexu

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2010 17:39

  Pevy
  A opět se panu Berkovi vychází vstříc, to je moc hezké. I když už měl o celoplošnou licenci dávno přijít (nesplnil podmínku o termínu zahájení vysílání), je opět vše jinak a bude to tak, jak si Berka pískne. Když čtu o tomto pánovi (podobné je to ještě v případě "rozhlasového buldozera" Pařízka), opravdu se mi otvíra kudla v kapse - z takových "podnikatelů" je mi prostě na zvracení.
 • 26. 7. 2010 19:23

  PavlosPM
  PEVY: No, ono máš sice pravdu, ale na druhou stranu je Mux 3 téměř prázdný, Mux 4 praktiky to samé a pokud se má ta digitalizace nějak dál rozjíždět a provozovatelé sítí přežít, je asi třeba nějaké to oko přimhouřit a pomoci novému subjektu. Nedivím se RTA, TV7, že chtěla začínat jen v Brně, nebo jak to bylo. Poplatky za šíření v DVB-T pro regionální televizi jsou astronomické a k dohodě mělo mezi CDG dojít už dávno a mělo být těmto tv stanicím umožněno vysílat na menším území s postupným náběhem. Takhle mohl mít CDG alespoň nějaké peníze za pronájem a zatím nemá nic :-(

  Další závažná chyba je ta, že znovu udělené licence (Óčko, TV Pohoda, Febio TV) pro DVB-T měly mít podmínku, že pokud nebude licence vyzvednuta a využita řekněme do cca 2 + 1 roků tak propadá a měla být nabídnuta někomu jinému, zájemců tehdy bylo víc než dost a věřím, že i dnes v době "krize" by se zájemce našel. Licence by se měla vydražit, aby nedošlo k soudním tahanicím a bylo by!
 • 26. 7. 2010 21:19

  Pevy
  Jaképak astronomické poplatky, postupný náběh. Chtěli celoplošnou licenci ? Chtěli. Dostali ji ? Dostali, tak jak chtěli. Zahájili vysílání podle podmínek licence ? Nikoliv = okamžitě měli o licenci přijít, jinak jsou veškerá daná pravidla (daná licenčními podmínkami) pro srandu králíkům. Óčko, Febio ani Pohoda (u té si nejsem úplně jistý) si licenci pro DVB-T vůbec nevyzvedli, takže u nich o nic nejde, nemají na nic (v DVB-T) nárok. U Mr. Berky je to ovšem jinak a JINAK se s ním taky mělo zacházet. Bohužel s některými (stále těmi samými !!) "experty" se normálně (podle zákonů a pravidel tohoto státu) nezachází - BOHUŽEL.