Hlavní navigace

RTA bude vyrábět zpravodajství pro Slovenskou televizi

23. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 3. 2007

Regionální Televizní Agentura (RTA) a Slovenská televize (STV) včera podepsaly smlouvu o výrobě zpravodajských příspěvků pro vysílání STV. RTA bude pro STV vyrábět a dodávat zpravodajské příspěvky ze všech regionů České republiky včetně Prahy.

MM socky3

V České republice vysílá RTA na sdílených kmitočtech s televizí Prima na Ostravsku, ve Zlínském, Jihomoravském, Královéhradeckém, Pardubickém a Jihočeském kraji. Od Nového roku rozšířila firma svoje několikaminutové zpravodajské bloky do tříhodinového vysílání, které připravuje v koprodukci s televizí Óčko a skládá se především z hudebních klipů.

Spolupráce RTA s STV je zajímavá v tom, že RTA vlastní podnikatel Jaroslav Berka, který do loňského jara zaměstnával současného generálního ředitele STV Radima Hrehu jako ředitele internetového serveru Česká média. Hreha byl také členem dozorčí rady RTA. S Berkou začal spolupracovat už na komunální úrovni v Českém Krumlově, kde oba trvale bydlí. RTA dodává regionální příspěvky i pro Českou televizi.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.