Hlavní navigace

RTA spustila nový web, nabízí videoarchiv regionálních zpráv

8. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 1. 2007

S týdenním zpožděním spustila Regionální televizní agentura (RTA) nové internetové stránky, jejichž součástí je také videoarchiv regionálních zpravodajských relací vysílaných na kmitočtech sdílených s televizí Prima. Stávající forma stránek je první nedokonalou verzí, která ale umožňuje shlédnout zpravodajství jednotlivých regionů, informoval majitel RTA Jaroslav Berka.

MM_SS3

Diváci si však na stránce www.rta.cz mohou přehrát pouze pět z celkového počtu dvanácti mutací Minut regionu, protože více studií se sdílenými kmitočty s Primou agentura RTA nemá. Jedná se o RTA Ostrava, RTA Zlín, RTA Jižní Morava, RTA Východní Čechy a RTA Jižní Čechy. U ostatních regionů firma upozorňuje, že zde nemá licencované studio a tudíž pro příslušný kraj nevysílá.

Z webu je také patrné, v jakých regionech se RTA nejvíce daří a kde si tudíž účtuje největší částky za prodej reklamních časů. Vede jižní Morava a Moravskoslezský kraj (13 tisíc korun za půlminutový spot), naopak nejnižší ceny si RTA účtuje u reklamy odvysílané ve východních a jižních Čechách (devět tisíc korun za půlminutový spot).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.