Hlavní navigace

RTA: Trestnímu oznámení Primy na nás se musíme jenom smát

13. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

13. 12. 2011

Za úsměvné a smutné zároveň označila Regionální televizní agentura (RTA) prohlášení televize Prima, že se chystá na RTA podat trestní oznámení a civilní žalobu kvůli jejímu požadavku zachování regionálních vstupů studií RTA do jejího vysílání i po Novém roce. Prima musí pouštět regionální studia do svého vysílání, protože jí to přikazuje její licence. Proto ji chce vrátit a od 1. ledna 2012 začít vysílat na základě licence nové, bez podmínky sdílení prostoru s regiony a pod názvem Prima family.

K TÉMATU: Prima podává trestní oznámení a civilní žalobu na RTA kvůli regionům

Úsměvná je samotná skutečnost, že se FTV Prima takovýmto trikem pokouší odvést pozornost od podstaty sporu – tedy skutečnosti, že FTV Prima se údajnou záměnou programu Prima za program Prima family pokouší zbavit svých závazků vůči regionálním vysílatelům a fakticky jim znemožnit naplňování jejich licencí platných až do roku 2018. Ve skutečnosti se totiž nejedná o žádnou změnu programu, ale pouhé kosmetické přejmenování kanálu, konstatuje RTA v dnešní tiskové zprávě.

ČTĚTE TAKÉ: Nový šéf představenstva RTA pracuje pro majitele PPF Petra Kellnera

RTA připomíná nedávný rozhovor programového ředitele Primy Petra Vladyky pro server Česká média, který patří původnímu majiteli RTA Jaroslavu Berkovi. Pro diváky to nebude znamenat v podstatě nic. Ta změna je víceméně technická, to není změna, která se dotkne programu jako takového, řekl Vladyka začátkem tohoto měsíce na kameru Českých médií. Odpovídal tak na otázku, jak se bude lišit vysílání Primy family od dnešní Primy.

KL22_nominace

KOMENTÁŘ: RTA chtěla vypéct Primu, ta ji ale předběhla

Smutná je na podání FTV Prima zejména skutečnost, že takovýmto ryze taktickým podáním zaneprazdňuje orgány činné v trestním řízení, které potřebují své kapacity využívat na rozkrývání a dokumentování skutečné trestné činnosti, dodává RTA. Její studia trvají na tom, že podle platných licencí mají právo vysílat až do roku 2018 v rámci centrálního programu televize Prima. To však samotná Prima nezpochybňuje, pouze upozorňuje, že toto právo se týká nynější licence pro celoplošné vysílání Primy, nikoli licence a programu Primy family.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.