Hlavní navigace

RTA žádá o předběžné opatření proti Primě, ta udělala totéž

2. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 1. 2007

Regionální televizní agentura (RTA) přitvrdila ve sporu s televizí Prima o vysílací časy svého regionálního programu. Pětice studií RTA, jenž sdílí kmitočty s Primou, požádalo v dopise adresovaném Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání předběžného opatření, které by Primě nakázalo upravit vysílací časy svých pořadů novému schématu odpojovaných regionálních vstupů pěti studií RTA. Server DigiZone.cz má text dopisu k dispozici.

Ve stejný den ovšem o vydání předběžného opatření, které by naopak zakazovalo studiím RTA připojovat se do vysílání Primy v nových časech a v rozsahu celých tří hodin denně, požádala i televize Prima. Obě společnosti zároveň navrhují, aby Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila s druhou stranou správní řízení pro porušení licenčních podmínek. Jsme odhodláni bránit se proti protiprávnímu jednání regionů RTA i soudně, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Primy Jana Malíková.

Prima je podle mluvčí nadále připravena k dohodě s regiony RTA. Dokud tato dohoda nebude uzavřena, jsme ochotni tolerovat připojování regionů RTA v časech, na které si televizní diváci zvykli a ve kterých se regiony připojovaly do 31.12.2006. Model zkrácení připojovacích časů a jejich posunutí do pozdější doby, který vznikl na popud regionů v důsledku skutečnosti, že regiony měly potíže s prodejem reklamního času před 18 hod., funguje již téměř osm let, konstatuje Malíková.

MM balicek

Dokument: Stížnost RTA na televizi Prima adresovaná RRTV (doc, 48kB)

Podrobnosti v zítřejším článku na DigiZone.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).