Hlavní navigace

RTA zatím nikoho nepropustila. Je připravena kdykoli obnovit vysílání

4. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 1. 2012

Zatím žádný ze 70 zaměstnanců a spolupracovníků šesti studií Regionální televizní agentury (RTA) nedostal výpověď z pracovního poměru nebo dohody o práci, i když RTA od tohoto pondělí nevysílá. Agentuře ČTK to řekl výkonný ředitel společnosti Pavel Zuna, který v úterý jednal o situaci s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Studia RTA se připojovala do celostátního vysílání Primy, která však na Nový rok ukončila vysílání a místo ní odstartoval nový program Prima family bez licenční podmínky sdílet prostor s regiony.

K TÉMATU: RTA ve východních Čechách skončila, čeká na jednání Zuny s RRTV

CIF - osobnosti

V tuto chvíli nevysíláme, situace je ve všech regionech stejná. Zatím čekáme na rozhodnutí institucí, které jsme oslovili, a jsme připraveni se do vysílání znovu vrátit, uvedl Zuna pro ČTK. Žádost o vydání předběžného opatření, které by nakázalo Primě pouštět regionální studia i do vysílání programu Prima family, však Městský soud v Praze na konci prosince zamítnul. RTA nyní čeká na oficiální vyjádření RRTV, Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

RTA vychází z toho, že licence jejích regionálních studií v Hradci Králové, Českých Budějovicích, Brně, Zlíně a Ostravě platí do roku 2018 a obsahují podmínku, že se tyto televize mají připojovat do celostátního vysílání společnosti FTV Prima. Stejnou podmínku měla i stará Prima, ale nový program Prima family ji nemá. RTA odmítla nabídku vstupovat do méně sledovaného programu Prima love, i samostatné vysílání v rámci multiplexu 3.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).