Hlavní navigace

Ruská sociální síť vKontakte neuspěla u odvolacího soudu, zodpovídá za pirátství svých uživatelů

22. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

vKontakte je největší ruskou sociální sítí (a ještě stále je oblíbenější v Rusku než Facebook). Podle Russian Appeals Court Says Popular Social Network vKontakte Is Liable For File Sharing By Users se ji nepodařilo uspět u odvolacího soudu v otázce toho, zda je zodpovědná za pirátství svých uživatelů. Těm ho „umožňuje“ službou pro sdílení souborů. Službu (samozřejmě) uživatelé velmi často používají pro sdílení nelegální, tedy hudby a filmů, které nemají oprávnění šířit.

vKontakte je největší ruskou sociální sítí (a ještě stále je oblíbenější v Rusku než Facebook). Podle Russian Appeals Court Says Popular Social Network vKontakte Is Liable For File Sharing By Users se ji nepodařilo uspět u odvolacího soudu v otázce toho, zda je zodpovědná za pirátství svých uživatelů. Těm ho „umožňuje“ službou pro sdílení souborů. Službu (samozřejmě) uživatelé velmi často používají pro sdílení nelegální, tedy hudby a filmů, které nemají oprávnění šířit.

Soud již dříve (počátkem tohoto roku) rozhodl, že vKontakte ze právně zodpovědné. A nyní vKontakte neuspělo u odvolacího soudu. IFPI samozřejmě přispěchalo s pochvalným vyjádření (viz IFPI welcomes court ruling finding vKontakte liable for copyright infringement).

Zdroj: ‘Russia’s Facebook’ loses: court confirms it breaks copyright

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).