Hlavní navigace

Rusové představili mobil s dvěma displeji, jeden z nich je e-inkový

Martin Vyleťal

Ruská firma Yota Devices dnes představila připravovaný model mobilního telefonu s dvěma displeji. Na jedné straně přístroje je LCD displej s úhlopříčkou 4,3"a rozlišením 1280×720 pixelů, který kryje odolná vrstva Gorilla Glass. Na té druhé se nachází stejně velký černobílý e-inkový displej s rozlišením 200 DPI. Telefon je vybaven dvoujádrovým procesorem 1,5 GHz Snapdragon S4. Operační pamětí 2 GB. K dispozici bude verze s 32 GB nebo 64 GB pamětí. Telefon podporuje technologie LTE, WiFi,…

Ruská firma Yota Devices dnes představila připravovaný model mobilního telefonu s dvěma displeji. Na jedné straně přístroje je LCD displej s úhlopříčkou 4,3"a rozlišením 1280×720 pixelů, který kryje odolná vrstva Gorilla Glass. Na té druhé se nachází stejně velký černobílý e-inkový displej s rozlišením 200 DPI. Telefon je vybaven dvoujádrovým procesorem 1,5 GHz Snapdragon S4. Operační pamětí 2 GB. K dispozici bude verze s 32 GB nebo 64 GB pamětí. Telefon podporuje technologie LTE, WiFi, Bluetooth a NFC. Nechybí ani fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů.

YotaPhone bude prvním telefonem z produkce firmy Yota Devices, která je známa výrobou modemů a routerů. Vývoj telefonu zabral více než dva roky.

Telefon by se měl na začít prodávat ve třetím čtvrtletí příštího roku nejprve na ruském trhu. V posledním čtvrtletí roku 2013 plánuje firma zahájit jeho celosvětový prodej. Cena zatím nebyla stanovena.

Content 2017 - tip Footshop

Zdroj: Android Police

Našli jste v článku chybu?
12. 12. 2012 23:11
mkr (neregistrovaný)

LOL.

Opravdu si myslite, ze obrazovka, ktere se prekresli 1x za minutu bude papkat vice energie nez neustale svitici LCD?

12. 12. 2012 23:03
jehovista (neregistrovaný)

Kdyz to bude refreshovat jenom jednou za minutu, tak to moc zrat nebude. Navic neni nutne refreshovat celou stranku. 1440 refreshu za den by nebyl zadny des, ani kdyby se refreshoval ten displej cely. (ma to tak ctvrtinovou plochu oproti klasickemu e-booku, ktery ma obdobnou baterku a pocet otoceni stranek v radu tisicu)