Hlavní navigace

Rusové představili mobil s dvěma displeji, jeden z nich je e-inkový

12. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ruská firma Yota Devices dnes představila připravovaný model mobilního telefonu s dvěma displeji. Na jedné straně přístroje je LCD displej s úhlopříčkou 4,3"a rozlišením 1280×720 pixelů, který kryje odolná vrstva Gorilla Glass. Na té druhé se nachází stejně velký černobílý e-inkový displej s rozlišením 200 DPI. Telefon je vybaven dvoujádrovým procesorem 1,5 GHz Snapdragon S4. Operační pamětí 2 GB. K dispozici bude verze s 32 GB nebo 64 GB pamětí. Telefon podporuje technologie LTE, WiFi,…

Ruská firma Yota Devices dnes představila připravovaný model mobilního telefonu s dvěma displeji. Na jedné straně přístroje je LCD displej s úhlopříčkou 4,3"a rozlišením 1280×720 pixelů, který kryje odolná vrstva Gorilla Glass. Na té druhé se nachází stejně velký černobílý e-inkový displej s rozlišením 200 DPI. Telefon je vybaven dvoujádrovým procesorem 1,5 GHz Snapdragon S4. Operační pamětí 2 GB. K dispozici bude verze s 32 GB nebo 64 GB pamětí. Telefon podporuje technologie LTE, WiFi, Bluetooth a NFC. Nechybí ani fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů.

YotaPhone bude prvním telefonem z produkce firmy Yota Devices, která je známa výrobou modemů a routerů. Vývoj telefonu zabral více než dva roky.

Telefon by se měl na začít prodávat ve třetím čtvrtletí příštího roku nejprve na ruském trhu. V posledním čtvrtletí roku 2013 plánuje firma zahájit jeho celosvětový prodej. Cena zatím nebyla stanovena.

ebf - tip do článku - debata

Zdroj: Android Police

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).