Hlavní navigace

Rusové představili mobil s dvěma displeji, jeden z nich je e-inkový

12. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ruská firma Yota Devices dnes představila připravovaný model mobilního telefonu s dvěma displeji. Na jedné straně přístroje je LCD displej s úhlopříčkou 4,3"a rozlišením 1280×720 pixelů, který kryje odolná vrstva Gorilla Glass. Na té druhé se nachází stejně velký černobílý e-inkový displej s rozlišením 200 DPI. Telefon je vybaven dvoujádrovým procesorem 1,5 GHz Snapdragon S4. Operační pamětí 2 GB. K dispozici bude verze s 32 GB nebo 64 GB pamětí. Telefon podporuje technologie LTE, WiFi,…

Ruská firma Yota Devices dnes představila připravovaný model mobilního telefonu s dvěma displeji. Na jedné straně přístroje je LCD displej s úhlopříčkou 4,3"a rozlišením 1280×720 pixelů, který kryje odolná vrstva Gorilla Glass. Na té druhé se nachází stejně velký černobílý e-inkový displej s rozlišením 200 DPI. Telefon je vybaven dvoujádrovým procesorem 1,5 GHz Snapdragon S4. Operační pamětí 2 GB. K dispozici bude verze s 32 GB nebo 64 GB pamětí. Telefon podporuje technologie LTE, WiFi, Bluetooth a NFC. Nechybí ani fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů.

YotaPhone bude prvním telefonem z produkce firmy Yota Devices, která je známa výrobou modemů a routerů. Vývoj telefonu zabral více než dva roky.

Telefon by se měl na začít prodávat ve třetím čtvrtletí příštího roku nejprve na ruském trhu. V posledním čtvrtletí roku 2013 plánuje firma zahájit jeho celosvětový prodej. Cena zatím nebyla stanovena.

SW Radsomware2

Zdroj: Android Police

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.