Hlavní navigace

Rychlejší CDMA s hlasovými službami?

Jiří Macich ml.

Podle informací serveru Mobil.cz chystá Telefónica O2 ve spolupráci se společností Nortel vylepšení stávající CDMA sítě, což by mělo přinést zvýšení přenosové rychlosti (až na 3,1 Mbps pro download a 1,8 Mbps pro upload) a rozšíření spektra poskytovaných služeb i o VoIP. V plánech někdejšího Eurotelu sice hlasové služby poskytované přes CDMA původně nefigurovaly, ale nyní je jiná situace. Nynější Telefónica O2 by mohla začít nabízet telefonní služby i pro zákazníky bez pevné telefonní linky.…

Podle informací serveru Mobil.cz chystá Telefónica O2 ve spolupráci se společností Nortel vylepšení stávající CDMA sítě, což by mělo přinést zvýšení přenosové rychlosti (až na 3,1 Mbps pro download a 1,8 Mbps pro upload) a rozšíření spektra poskytovaných služeb i o VoIP.

V plánech někdejšího Eurotelu sice hlasové služby poskytované přes CDMA původně nefigurovaly, ale nyní je jiná situace. Nynější Telefónica O2 by mohla začít nabízet telefonní služby i pro zákazníky bez pevné telefonní linky. Operátor totiž počítá s CDMA i jako s alternativou za ADSL pro oblasti, kde ADSL ještě není dostupné. Navíc vstup na pole VoIP služeb naznačil bývalý České Telecom už na Invexu 2005.

Našli jste v článku chybu?
19. 3. 2007 22:05
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Máte někdo taky problém s odesíláním pošty s přílohou větší jak několik kB? O2 samozřejmě neřeší a já už nevím co s tím.Dík za radu.
2. 2. 2007 17:07
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Máte pravdu a O2 Vás bude přesvědčovat jak je rychlé a super připojení, jsou blafalové a nic více. A stéjné řčí když začílali, ještě to není nebudováno-počkejte a dnes říkají je tam hodně připojení ve vaší lokalitě cha cha cha