Hlavní navigace

S čím přichází mobilní telefon Skype?

30. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mezinárodní mobilní operátor s proklatě krátkým jménem 3 ukončil veškeré spekulace o přípravě speciálního mobilního telefonu pro Skype a představil nový mobilní telefon jménem 3 Skypephone. Už dříve se objevila zpráva, že 3 a Skype spolu chystají nový mobil a ta se nyní potvrdila. 3 Skypephone nabídne VoIP včetně videohovorů prostřednictvím sítě Skype a také instant-messaging. Mobil poměrně střízlivého vzhledu o rozměrech 100×44×13,6 mm a hmotnosti pouhých 86 gramů bude pracovat v standardních…

Mezinárodní mobilní operátor s proklatě krátkým jménem 3 ukončil veškeré spekulace o přípravě speciálního mobilního telefonu pro Skype a představil nový mobilní telefon jménem 3 Skypephone. Už dříve se objevila zpráva, že 3 a Skype spolu chystají nový mobil a ta se nyní potvrdila.

3 Skypephone nabídne VoIP včetně videohovorů prostřednictvím sítě Skype a také instant-messaging. Mobil poměrně střízlivého vzhledu o rozměrech 100×44×13,6 mm a hmotnosti pouhých 86 gramů bude pracovat v standardních GSM sítích a nabídne podporu i sítí třetí generace a datové přenosy přes GPRS. Wi-Fi chybí, takže při stavu českých 3G sítí by si našinec přes Skype moc nezavolal. Ve výbavě bude ale digitální fotoaparát, MP3 přehrávač a webový prohlížeč. Oproti některým spekulacím nejde o chytrý telefon se systémem Windows Mobile. Vlastní aplikace lze tak doinstalovat jen díky podpoře J2ME. S prodejem se začne ve Velké Británii a cena by se měla pohybovat okolo 100 dolarů. (ZDNet News, Yahoo News, BBC News, The Inquirer)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).