Hlavní navigace

S Internetem pracuje 48 procent české populace

17. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle únorového průzkumu agentury Markent pracuje s Internetem už zhruba 48 procent české populace, tedy o jeden procentní bod více než loni. Zajímavější je však údaj, že podle zmíněného průzkumu 40 procent lidí pracuje s Internetem pravidelně. Ještě v roce 2003 odpovědělo 40 procent účastníků průzkumu, že s Internetem pracuje maximálně jednou týdně. Nyní je takových již jen 17 procent. Společnost Dema zase zjistila, že 57 procent lidí má doma internetové připojení. Loni to přitom bylo jen 46…

Podle únorového průzkumu agentury Markent pracuje s Internetem už zhruba 48 procent české populace, tedy o jeden procentní bod více než loni. Zajímavější je však údaj, že podle zmíněného průzkumu 40 procent lidí pracuje s Internetem pravidelně. Ještě v roce 2003 odpovědělo 40 procent účastníků průzkumu, že s Internetem pracuje maximálně jednou týdně. Nyní je takových již jen 17 procent. Společnost Dema zase zjistila, že 57 procent lidí má doma internetové připojení. Loni to přitom bylo jen 46 procent. Podle ředitele Markentu Jiřího Remra za růstem mohou stát mimo jiné mladí lidé, kteří vylétají z hnízda a v novém samostatném bydlení je pro ně připojení k Internetu samozřejmým prvkem. (Finanční noviny, tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).