Hlavní navigace

S kartami Maestro půjde platit na Internetu

Jiří Macich ml.

Možnost zaplatit kartou na Internetu se brzy rozšíří. Od 15. dubna 2011 budou internetové platby podporovat konečně i platební karty Maestro vydané v České republice. Důvodem je změna politiky společnosti MasterCard, která nově tyto karty uvolňuje k plnému použití. Pro realizaci online transakcí bude potřebná karta vydaná 1. března 2011 nebo později. Starší karty totiž nemají na sobě uvedený CVC kód.

Možnost zaplatit kartou na Internetu se brzy rozšíří. Od 15. dubna 2011 budou internetové platby podporovat konečně i platební karty Maestro vydané v České republice. Důvodem je změna politiky společnosti MasterCard, která nově tyto karty uvolňuje k plnému použití. Pro realizaci online transakcí bude potřebná karta vydaná 1. března 2011 nebo později. Starší karty totiž nemají na sobě uvedený CVC kód.

Sdružení pro bankovní karty uvádí, že ke konci roku 2010 bylo u nás vydáno přes 1,2 milionu karet Maestro. Se všemi ale v dohledné době platit na Internetu jít nemusí. O možnosti platit na Internetu rozhoduje vydavatel karty, tedy banka. Ta možnost tu ale nově je, takže teď je otázkou, jak se k ní banky postaví. Tématu se věnuje náš sesterský server Měšec.cz.

Našli jste v článku chybu?