Hlavní navigace

S pokutami nešetřila ani slovenská vysílací Rada, celkem jich rozdala za 21 tisíc eur

Autor: JOJ Media House
Jan Brychta

Osmnáct tisíc eur by měl zaplatit provozovatel JOJ Plus, tři tisíce eur pak dostala Markíza za označení soutěže Tvoja tvár znie povedome jako nevhodné pro diváky mladší dvanácti let.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na včerejším zasedání udělila slovenská Rada pre vysielanie a retransmisiu pokutu deset tisíc eur společnosti MAC TV, která porušila zákon na ochranu mladistvých tím, že na stanici JOJ Plus odvysílala v ranních hodinách program Črepiny. Ten byl totiž stanicí označen za nevhodný a nepřístupný pro diváky mladší osmnácti let. Provozovatel tak podle Rady nezabezpečil časové zařazení tohoto programu v souladu s jednotným systémem označování audivizuálních děl.


Autor: JOJ Media House

Publicistický pořad Črepiny, který je podle označení vysílatele nevhodný pro diváky pod osmnáct let.

Pokutu čtyři tisíce eur si společnost MAC TV vykoledovala odvysíláním telemarketingové soutěže Eurominuty, která podle názoru Rady nedodržela nároky na čestnost a slušnost reklamy a telenákupu. Další čtyři tisíce eur se stejným zdůvodněním pak obdržela firma MAC TV za odvysílání stejné soutěže o týden později.

tip obecný root

K TÉMATU: Podle RRTV klamaly telefonické soutěže na Kino Barrandov své diváky

Poslední aktuálně pokutovanou televizí se stala Markíza, která porušila zákon o ochraně mladistvých tím, že v prime time odvysílala soutěž Tvoja tvár znie povedome a označila ho jako nevhodný pro nezletilé diváky mladší dvanácti let.


Autor: YouTube

Hodí se, či nehodí pěvecká show pro děti pod dvanáct let?