Hlavní navigace

Salesforce Wear chce připojit ke cloudu Oculus Rift i další wearables

Autor: Oculus VR
Aplikace, která vystřelí virtuální realitu nebo wearables do velkého světa, nemusí být pro běžné uživatele, ale klidně pro firmy. Aspoň tedy podle názoru Salesforce.
Jan Beránek
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Salesforce už pro wearables připravilo speciální službu Wear. Cloudová platforma pomáhá vývojářům při propojování měřících náramků, chytrých hodinek a nebo už i virtuální reality s internetem. 

Cloud umí spolupracovat s Android Wear OS, se zařízeními od ARM, OMSignal, Pebble, Philipsu,  Fitbitu, samozřejmě s Google Glass, Samsung Gear, ale i s technologií Myo od Thalmic Labs. 

Teď Salesforce podle serveru VentureBeat rozšiřuje záběr o další technologie. Nově tak zvládá i chytré brýle Epson Moverio, fitness náramek Jawbone UP a hlavně virtuální realitu Oculus Rift. 

EBF-tip-earla-cena-mall-heureka-alza-kosik

Firma už připravila sadu API, kterými se mohou zařízení připojit ke cloudu Salesforce Wear. Zároveň připravila pár demonstračních aplikací, které mohou vývojáři používat jako inspiraci při budování těch vlastních.

Podle Daniela Debowa, který má ve firmě na starost rozvíjející se technologie, roste nový ekosystém celkem rychle. Zatím se tématicky nejčastěji zaměřuje na služby, zdravotnictví a pohostinství. „V těchto oblastech lze totiž očekávat propojení s dalšími cloudovými službami,“ tvrdí Debow.